Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

‘BMC elimizi güçlendirdi’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Karasu ilçesinde yapacağı yatırımın kentin yerli otomobil konusunda elini güçlendirdiğini söyledi.

Ev sahibidir
Kösemusul, savunma sanayi araçları başta olmak üzere kamyon, otobüs ve motor üretimi gerçekleştirmek üzere Sakarya'daki yaklaşık 222 hektarlık alanın, BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ adına münferit yatırım yeri olarak tahsis edildiğini hatırlattı. Sakarya'nın otomotiv sektöründe güçlü bir çekim merkezi olduğuna dikkati çeken Kösemusul, "Sakaryamız milli tank ve milli tren üretimiyle birlikte dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen otomotiv firmalarına ev sahibidir ve olmaya devam edecektir" dedi.

4 bin kişilik
Kösemusul, BMC kararıyla Sakarya'nın yerli otomobil konusunda iddiasının arttığına işaret ederek, "Otomotiv şehri Sakarya hedefiyle önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Şehrimizin potansiyeli ve değerleriyle stratejik yatırımlara ev sahibi olacağını her fırsatta dile getirdik ve sanayi hamlelerimizi tamamladık. Çok dikkatli planlarla şehrimizi hazırlıyoruz. BMC, Karasu ilçemizde 1,3 milyar liralık münferit bir yatırım ve 4 bin kişilik doğrudan istihdam, savunma sanayi araçları, kamyon, otobüs ve motor üretimiyle Sakaryamıza ve ülkemize çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bu yatırımla şehrimizin yerli otomobil konusunda eli güçlenmiştir" dedi.

Katkı veren
Kösemusul, "Sakarya, milli üretim ve otomotiv şehri olacak. BMC'yle birlikte yeni yatırımlar da şehrimize kayacak. Yan sanayi konusunda da tecrübeli ve iddialıyız. Kaliteli eğitim, nitelikli istihdam ve katma değerli güçlü üretim için çalışmalarımızı yapıyoruz. Ar-Ge ve teknolojiye büyük önem veriyoruz. Sakaryamız otomotiv şehri olarak sunacağı katma değerle ülkemizin 2023 ekonomik hedefine ve yükselişine en çok katkı veren illerin başında gelecektir" dedi.

2 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 650 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama