Günün Tarihi:18 Aralık 2018

 

 

15 bin imzalı tepki


Türk-İş’e bağlı Sendikalar ‘Kiralık İşçilik Yasasına’ karşı Pazartesi günü başlattıkları imza kampanyasını dün sonlandırdı. Türk- İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, ilgiden memnun olduklarını söyleyerek, “ İş yerlerimizde 15 bin imza topladık” dedi.

Kiralık işçilik 
Türk-İş’e bağlı Sendikalar Hükümetin TBMM gündemine taşıdığı ‘Kiralık İşçilik Yasası’nı protesto etmek amacıyla ülke genelinde imza kampanyası başlatmıştı. İlimizde bu kampanyanın kapanışı dün Atatürk Parkı önünde gerçekleştirildi. Sendika başkanlarının, işçilerin ve vatandaşların katıldığı programda konuşan Türk-İş Sendikası İl Temsilcisi Cemal Yaman, “ Hükümetin daha önce geri gönderilmiş olan yasa tasarısını tekrar gündeme getirmesine bir anlam veremiyoruz” dedi.

‘Geri çekin!’
Yaman, “ Türk-İş ailesi olarak biz bu yasa tasarısına şiddetle karşı olduğumuzu defalarca ifade ettik. Bugün ülkemizin birlik ve beraberliği bizim yine birinci önceliğimiz ancak bu yasa tasarısına karlı çıkmak ve halkımıza anlatmak bizim asli görevimiz. Hükümete bir kez daha seslenmek istiyoruz. Bu yasa tasarısını geri çekiniz. Çalışma hayatının huzurunu daha fazla bozmayınız. 1 Kasım öncesinde verdiğiniz sözleri bir an evvel yerine getiriniz” şeklinde konuştu. Polisin güvenlik önlemleri aldığı basın açıklamasında grup konuşmaların ardından olaysız bir şekilde dağıldı. 

sonlanan imza kampanyasına Türk-İş’e bağlı sendika başkanlarının yan ısıra DİSK’e bağlı Lastik-İş Sendikası üyeleri de destek verdi. Vatandaşlarda imza kampanyasına katılım sağladılar.

4 Mart 2016 , Cuma Bu haber toplam 721 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın