Günün Tarihi:23 Mart 2019

Sakarya ekibi Akşener’le


MHP'de Genel Başkanlığa aday olan Meral Akşener’i, destekleyenler arasında yer alan MHP Sakarya İl eski Başkanı Mehmet Erdoğan bir grup partili ile birlikte Akşener’in gezilerine destek vermeyi sürdürüyor.

Büyük karşılama
Aksaray’ın ardından Elazığ’da büyük bir coşku ile karşılanan Akşener’i karşılayanlar arasında görevden alınan il ve ilçe teşkilat başkanları ile yöneticilerinin yanında MYK Üyesi ve 25'inci Dönem Elazığ Milletvekili Yavuz Temizer, Merkez Bankası eski başkanlarından MHP 25'inci Dönem Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz ile çok sayıda partili karşıladı.


Sakarya ekibi
Akşener’in yanında MHP Sakarya eski İl Başkanı Mehmet Erdoğan ile eski yöneticilerde yer aldı.  Türkiye genelinde MHP’nin 16 parti teşkilatın kapatıldığını belirtirken, “Büyük kurultay talebimiz var. 548 üst kurul delegesi imza verdi. Bunların büyük bir çoğunluğu il başkanları, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimizden oluşuyor. Genel merkezden bu talebimizi 548 imzanın karşılığı olan Ülkücü iradeye bir uyma bekledik. Ama maalesef bizi mahkemeye gönderdiler” dedi.


Görevden alma
Sakarya’da Akşener’i desteklemeye yönelik yapılan toplantıya başkanlık eden Sakarya Büyükşehir ve Serdivan Belediye başkan adaylarından Mehmet Göktürk’ün partiden disiplin kurulu kararı ile atılmasına yönelik çalışmada başlatılmıştı. İl yönetimi bu çalışmayı sürdürürken, MHP’de ise muhalefet olan Akşener Sakarya ekibi ile birlikte yol almaya devam ediyor.


Özdağ’a da destek
Bu arada Genel başkan Yardımcılığı’ndan istifa ederek Akşener gibi Genel Başkan adayı olması beklenen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ın da Sakarya’da önemli bir destekçisi bulunuyor. Özdağ’ın destekçileri ile Sapanca’da biraraya geleceği ve son durum değerlendirmesi yaptıktan sonra da adaylığını açıklaması bekleniyor.

7 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1167 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın