Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Büyükşehir’den 2 arıtma!


Sapanca’ya bağlı 12 mahalleyi kapsayan 80 kilometrelik içmesuyu hattı inşa çalışmalarının tamamlandığını açıklayan Başkan Toçoğlu, şimdi yapılacak iki artıma ile birlikte ilçenin kaliteli suya kavuşacağını söyledi.

Depo müjdesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Muhtelif Yerler İçmesuyu Projesi’nde içmesuyu hattı inşa çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Sapanca’da hayata geçirilen proje kapsamında 12 mahalleyi kapsayan 80 kilometrelik içmesuyu hattı çalışması hayata geçirildi. Toçoğlu bölgedeki çalışmalar kapsamında iki içmesuyu deposunun müjdesini de Sapancalılar ile paylaştı.


Hangi mahalleler?
Başkan Toçoğlu, “Sapanca Muhtelif Yerler İçmesuyu Projesi kapsamında Kuruçeşme, Hacımercan, Şükriye, Dibektaş, Nailiye, Akçay, Balkaya, Memnuniye, İlmiye, Uzunkum, Ünlüce ve Fevziye Mahallelerini kapsayan 80 kilometrelik içmesuyu hattı inşa çalışmaları tamamlandı. Proje kapsamında Dibektaş ve Memnuniye Mahallelerine içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Yaklaşık bin 600 metre çelik hat ile Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi ile entegre olacak bir çalışmayı ilçemize kazandırıyoruz. Aynı zamanda Dibektaş içmesuyu deposunun da yapım çalışmalarına başladık.  Kısa süre içerisinde Memnuniye İçmesuyu Deposunda da çalışmalarımızı başlatacağız” diye konuştu.


Arıtma tesisleri
Bölgeye yeni içmesuyu arıtma tesisi inşa edeceklerini de belirten Başkan Toçoğlu,  “Yaklaşık 6 milyonluk yatırımımızla Sapanca’ya bağlı üst mahallelerin içmesuyunu güvence altına almış olacağız. Projenin tamamlanmasıyla yağışlı havalarda bulanıklık ve yaz aylarında yaşanan yetersizlik sorunu yaşanmayacak. 12 mahalleye sağlıklı, temiz ve kaliteli içmesuyu ulaştıracağız” dedi.


İhale süreci
Daha önce Muradiye, Hacımercan ve Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesislerini inşa ettiklerini belirten Toçoğlu, “Şimdi ise Sapanca’ya yeni bir içmesuyu arıtma tesisi daha inşa edeceğiz. En ileri teknolojiye sahip olacak Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin ihalesine kısa süre içerisinde çıkacağız. Bölgedeki çalışmaların tamamlanmasıyla Sapanca’nın mahallerinde içmesuyu sorunu yaşanmayacak”  diye konuştu.

Başkan Toçoğlu, Sapanca için müjdeli yeni haberler verirken, içmesuyu hattının döşenmesine yönelik çalışmalarda ise artık sona geliniyor.
 

7 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 640 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın