Günün Tarihi:26 Nisan 2019

Hedef 40 milyon!


Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin dün gerçekleştirilen 60. Olağan Genel Kurulu’nda 2016 yılı tahmini kooperatifin bütçesi bir milyon 500 bin 500 lira olarak kabul edilirken, 2016 yılında kredi hedefinin ise 40 milyon lira odu

Geniş katılım
Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 60. Olağan Genel Kurulu dün Kristal Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Genel Kurula SESOB Başkanı Hasan Alişan ile oda başkan ve yöneticileri, Adapazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, SESKOB Başkanı Ali Yılmaz, STK temsilcileri, kooperatif ortakları ve davetiler katıldı.


Arazi satışı
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan genel kurulda, 2015 yılı mali bilançosu ve denetim raporları oy birliği ile kabul edildi. Kooperatife ait Geyve İlçesi Alifuatpaşa Tepecikler mevkiinde bulunan tarlanın en az 400 bin lira bedelle ve Erenler Epçeller mevkiinde bulunan bir dönüm arazinin de en az 35 bin lira bedelle satışı için yönetim kuruluna yetki verildi.


Bin 566 ortak var
Kooperatif ortak sayısının bin 566 olduğu ve 2015 yılında 222 kişinin bu sayıya eklendiği belirtildi. Kooperatifin 2016 yılı tahmini bütçesi de bir milyon 500 bin 500 lira olarak kabul edildi. Yapılan seçimlerde denetim kurulu asil üyeliğine İdris Avukat ve İsmail Hazer, yedek üyeliklere ise Sedat Aydın ve Ahmet Musa seçildi. Bölge Birliği Temsilcilikleri’ne de Hayri Balaban, Hayrettin Hacıbektaşoğlu, Mustafa Alemdar ve Metin Yılmaz, yedek üyeliklere ise Suvat Bir, İdris Avukat, İsmail Hazer ve Nuri Önder seçildi.


‘Hacca gitmeyin’
Gündemin ardından söz alan ve uygun fiyatla kredi imkânı sağlayan hükümete teşekkür etmek gerektiğini söyleyen SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Yapılanı görmezden gelmemeliyiz” dedi. Faizsiz kredinin ihtiyacı olanlar tarafından kullanılması gerektiğini de belirten Alişan,  “ Faiz haramdı ben almıyorum. Şimdi alayım diye bir şey yok. Eğer işini geliştiriyorsan alacaksın, senin hakkındır. Ama ben bu parayı alayım hacca gideyim, ben bu parayı alayım çocuğumu evlendireyim mantığı olmamalı. Çünkü esnafların şiddetle modernizasyona ihtiyacı var” dedi.


Kredi hedefi
Kooperatif Başkanı Hayri Balaban, “2015 yılında 477 esnafımıza 31 milyon finansman desteğinde bulunduk. Bugün itibari ile de 985 esnafımıza dağıtılan kredi 48 milyona ulaştı. Her yılı daha önceki yıla göre daha başarılı bir şekilde tamamlayarak ülke genelinde iyi sıralarda olmamız sizlerin ve bizim ortak gururumuzdur. 2016 yılında en az 500 esnafımıza 40 milyon kredi desteği sağlamak istiyoruz. Sıfır faizli kredi olarak da bugüne kadar yaklaşık 3 milyon lira dağıttık” dedi. 


Salona girenlere Türk Bayrağı dağıtılırken, Başkan Hayri Balaban’ konuşmasının sonunda herkesten bayraklarını sallamasını istedi ve,”Bizler için göğüslerini siper eden tüm asker ve polislerimize destek için bu ülkenin bölünmeyeceğinin mesajını vermek amacıyla bayraklarımızı sallayalım” dedi.

7 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1003 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama