Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

Doğa’da akıl oyunları


Ders içeriğiyle aileleri bir araya getiren Doğa Koleji, Akıl Oyunları dersiyle öğrencilerin kazanımlarını ailelere göstermiş oldu.

Tüm dünyada ilgiyle uygulanan akıl oyunları örnekleri üzerinden işlenen ders zihinsel aktiviteler ile öğrencilerin matematiğe dair birikimini ve problem çözme becerilerini artırarak, onları düşünmeye sevk etmeyi amaçlayan ders aileleri çocuklarıyla eğitsel bir etkinlik etrafında birleştirdi. Veliler çocukları ile yarışarak; Kelimatör, Sınırlarını Belirle, İz Peşinde, Sayı Örüntüsü gibi oyunları oynayarak matematiği farklı bir noktadan ele aldılar.  Yarışmanın sonunda birinciye sürpriz ödülü verilirken, Doğa Koleji’nde matematiğin nasıl eğlenceli hale geldiğini yaşayarak öğrendiler.

8 Mart 2016 , Salı Bu haber toplam 790 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın