Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Akyazı’da fakülte teyakkuzu


Akyazı’ya fakülte kurulması için girişimlerini arttıran ilçe yöneticileri, SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas ziyareti sonrasında dünde STK başkanları bir araya gelerek fikir alış verişi yaptı.

Adım atıldı
Akyazı’da bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri dört yıllık fakülte için karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduktan sonra ilk adım dün Belediye Başkanı Hasan Akcan tarafından atıldı. Kuzuluk Ek Hizmet Binası toplantı salonunda bir araya gelen, AK Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çakmak ve Ünal Gündüz, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tutar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinasi Bayraktar, Meclis Başkanı Muzaffer Başer, Bakallar ve Bayiler Odası Başkanı Hüseyin Kaliç, Gıda Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Demiralay, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Üstün, Berber Odası Başkanı Hasan Cengiz, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Curoğlu, Manifaturacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Erol ve Meslek Yüksek Okulu Dernek Başkanı Mustafa Aydın, daha önce Rketör Elmas’ı ziyaret ederek isteklerini anlatmışlardı.

Yol haritası
Sivil toplum kuruluşları temsilcileri le bir araya gelen Başkan Akcan, bu meselenin bekletilmeden sıcağı sıcağına üstüne gidilmesi noktasında her kurum ve bireyin üstüne düşen vazifeyi sonuna kadar yerine getireceğini ifade ederek; “Akyazı’mız birlik ve beraberlik içinde tüm kurum ve kuruluşları ile ahenk içerisinde bu meselenin üstüne gitmektedir. Bugün de kısa bir değerlendirmenin ardından bir yol haritası çizilmiştir. Amacımız en kısa zamanda Akyazı’mıza dört yıllık fakültenin gelmesidir. Toplantımıza katılan tüm kurum temsilcilerine hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Ve en kısa zamanda yine konu ile ilgili durum değerlendirmesi ve raporlandırma için heyet tekrar bir araya gelecektir” dedi. 
 

9 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 673 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın