Günün Tarihi:23 Mart 2019

Kadınlar günlerini kutladı


Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi dün gerçekleştirdikleri etkinlikler ile Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Kabul etti
Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Birlik üyelerini önce Vali Hüseyin Avni Coş makamında kabul etti. Başkan Tevhide Yağan ve birlik üyelerini makamında ağırlayan Vali Coş, “Sizlerin şahsında tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

Kadın cinayetleri
Başkan Yağan, “ Son yıllarda kadın cinayetleri nedeniyle bu günümüzü kutlayamaz hale geldik. İçimiz buruk, bugün de iki kadınımız öldürüldü. Bu konuda devletimiz önlemlerini alıyor ama toplumumuzun birazcık daha bilinçlenmesi gerekiyor. Sakarya’mız bu konuda çok şanslı ama ülkemizin hiçbir yerinde bu cinayetler yaşanmasın istiyoruz” dedi. Vali Coş, kadınlara tek tek karanfil ve hediyeler verdi.

Çelenk bıraktılar
TKB üyeleri Vali Coş’a gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından Kent Meydanı’na geçerek Atatürk Anıtına çelenk bıraktılar. Burada açıklama yapan Başkan Yağan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların eşitlik, bağımsızlık ve özgürlüğü, ekonomik haksızlıkların giderilmesi, cinsel ayrımcılığın sona ermesi, kadınlara uygulanan şiddetin önlenmesi, saygın ve insan onuruna yakışır bir yaşam için, kadınların verdiği mücadele günüdür” dedi.  

9 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 1018 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın