Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Özkoç’tan iktidara sorular


CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, il binasında düzenlenen basın toplantısında şehir gündemini değerlendirerek sağlıktaki sıkıntılara dikkat çekti.

İddia
İl Başkanı Ayça Taşkent ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Özkoç, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yoğun bakım ünitesinin yatak sayısı olarak yetersiz olduğunu, durumu ağır olan hastaların yoğun bakım servisi yetersiz olduğu için başka illere sevkleri sırasında hayatlarını kaybettiğini, son 5 günde şehirde bu şekilde 5 vatandaşın hayatını kaybettiğini iddia etti. 

Beni aradı
Gece saat 03.00'te kızı beyin kanaması geçiren bir vatandaşın kendisini arayarak yardım istediğini kaydeden Milletvekili Özkoç,"Gece 03.05'te bir kadın beni aradı. Dedi ki, sayın vekilim kızım beyin kanaması geçirdi kızımı kurtarın' dedi" ifadelerini kullandı.

4 bin işçi
Karasu'daki BMC Fabrikasına alınacak işçilerin Sakarya’dan alınması gerektiğini söyleyen Özkoç, "Karasu'daki BMC Fabrikasına diyelim ki 4 bin işçi alınacak, bu işçiler Tuzla, Kocaeli, Pendik ve Gebze'den değil Sakarya'dan olması gerekiyor" dedi.

Bölge Adliye
Özkoç, Sakarya'ya 20 bin metrekarelik bir alanda Bölge Adliye Mahkemesi yapıldığını, parti olarak bu mahkemelerin kurulmasını desteklediklerini belirterek, "Bina yapıldıktan sonra bu adliye mahkemesinden vazgeçildi.  Bölge Adliye Mahkemesi sayısının uygulamaya dört ay kala yarıya düşürüldü. Bölge Adliye Mahkemesi kurulmasından vazgeçtiğiniz Sakarya dahil 8 ilde söz konusu mahkemelerin oluşturulması için ne kadar alt yapı yatırımı yapıldı? Bölge Adliye Mahkemesi olarak hazırlanan binalara ne olacak? İktidar partisine mensup bir milletvekili 'Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi iddia edilenin aksine kapatılmadı' yönünde bir ifade kullandı. HSYK kararı ortadayken Bölge Adliye Mahkemesinin kapatılmaması söz konusu mu? Kapatılmadıysa mahkeme ne zaman faaliyete geçecek? Şayet kapatıldıysa kamuoyu yeni bir belirsizlikle meşgul edilmekte, kamuya duyulan güven daha fazla zedelenmektedir" sorularını sordu.

Yeni Adliye
Özkoç, Adapazarı'ndaki Adliye binasının yanlış yerde olduğuna dikkat çekerek, "Adliye konusuna gelirsek, Adapazarı Camili'yi sosyalleştireceği söylenen Adliye bunu yapamadı. Yatırım yapıldı, şehre bölge adliye mahkemesi yapıldı. O zaman adliye de yapılır. Adliye’nin şehir merkezinde olması gerek. Yenikent Bölgesi Adliye ile gelişmez. Buraya üniversitenin gelmesi lazım. Böylece sosyal hayat gelişir. Adliye ile bölgede sosyal hayat gelişmez” dedi.

Bin yataklı
Milletvekili Engin Özkoç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun genel seçimler öncesi sözünü verdiği bin yataklı şehir hastanesi için Sağlık Bakanlığı'nın bütçe ayırmadığını belirterek, "Bin yataklı hastane için neden bütçe ayrılmadı? Kocaeli'de dev yatırımlar yapılıyor. İlk olarak burada yetişmiş personel sorunu var. 1000 yataklı hastane tabi ki olmalı ancak uzman hekim ve sağlık personeli sorunu da var" diye konuştu.

10 Mart 2016 , Perşembe Bu haber toplam 745 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın