Günün Tarihi:21 Mart 2019

Cumhuriyet’te afet eğitimi


Kısa adı S.A.B.A.H. olan Sakarya Afet Bilinçlendirme, Afete Hazırlama Derneği tarafından Akyazı Cumhuriyet Ana Okulu öğrencilerine afet eğitimi verildi.

Bugüne kadar büyük bir bölümü öğrenci olan yaklaşık 8 bin civarında vatandaşa afet eğitimi veren S.A.B.A.H, eğitimlerine bu yıl da devam ediyor. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz ve ekibinin de katıldığı eğitim çalışmaları sırasında sağlık bilgileri, deprem, korunma, deprem öncesi evlerimizde almamız gereken önlemler anlatıldı. Ayrıca okul bahçesinde bir yaralıya nasıl müdahale edildiği, uygulamalı olarak gösterildi. Eğitimde son olarak oluşturulan bir yangının yangın tüpleri ile söndürülmesi gösterildi. Okul Müdürü Fetih Çabukoğlu, eğitimin sonunda S.A.B.A.H. Derneği Başkanı İlhan Durgut ve ekibi ile İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz ve ekibine teşekkür ederek ikramda bulundu.

12 Mart 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 860 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın