Günün Tarihi:26 Haziran 2019

Hükümet konağı çalışmaları başladı


Adliye binası
Geyve İlçe Merkezi’nde bulunan Hükümet Konağı’nın deprem sonrası yıkım kararı verilmesi ile geçtiğimiz yıl arazi arayışları başlamış ve Tepecikler Mahallesi’ndeki arazi üzerine Hükümet Konağı ile Adalet Sarayı’nın yapılması kararlaştırılmıştı. Sakarya Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından proje danışmanlık işleri tamamlanan Hükümet Konağı için yapılacak olan arazi üzerinde zemin etüdü için sondaj çalışmaları başladı. Hükümet Konağı içinde görev yapan Adliye’ye de Tepecikler Mahallesi’nde Hükümet Konağı yanına yeni Adliye binası yapılacak.

Güzellik katacak
Ancak Hükümet Konağı yanına yapılacak olan Adalet Sarayı arazisinin Adalet Bakanlığı’nın çizdiği projenin yetersiz kaldığı, projeye ilave arazinin eklenmesi konusunda çalışmaların başladığı öğrenildi. Önümüzdeki süreçte ihale aşaması başlayacak olan yeni Geyve Hükümet Konağı’nın Tepecikler Mahallesi’ne ayrı bir hareket ve güzellik katacağı ifade ediliyor. 

14 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 676 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama