Günün Tarihi:26 Haziran 2019

‘Çabamız iyiliği çoğaltmak’


Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından, ‘Dünya Sosyal Hizmet Günü’ isimli bir etkinlik düzenlendi.

Etkinlik
SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Görevlisi Metin Öksüz, Sakarya Adliyesi Çocuk Mahkemesi Sosyal Hizmet Uzmanı Oksay Yüce ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Açılış konuşmasını yapan Daşçıoğlu, “Ankara’da yaşanan olaylar için üzgünüz. Bizim kültürümüz insanı öldürmeyi değil, yaşatmayı amaçlayan bir kültürdür” dedi.


‘Kontrol edilmeli’
‘Bütün çabamız, kötülüğü engellemek ve iyiliği çoğaltmaktır’ diyen Prof. Dr. Daşçıoğlu, “İyiliği çoğaltmayı herkes, kendi bulunduğu noktada gerçekleştirebilir. Yapmakta olduğunuz işi en iyi şekilde yapmaya devam etmek, kötülüğe verilecek en güzel cevaptır. İnsana saygıyı, sevgiyi çoğaltmanız bunu görünür hale getirmenizden geçiyor” şeklinde konuştu. Metin Öksüz, “Bir sosyal hizmet uzmanı duygularını kontrol etmeyi öğrenebilmelidir. Sosyal hizmet 3 temel sütundan oluşur; bilgi, beceri ve değer” dedi. Sakarya Adliyesi Çocuk Mahkemesi Sosyal Hizmet Uzmanı Oksay Yüce ise, sosyal çalışma görevlilerinin, mahkeme tarafından görevlendirildiklerinde çocuklarla ilgili yapılan araştırmalarda ihtiyaç duyulan her türlü bilgiyi isteme yetkisine sahip olduğunu söyledi.

Programın sonunda, Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuar öğrencileri, Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerine mini konser verdi.

18 Mart 2016 , Cuma Bu haber toplam 808 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama