Günün Tarihi:20 Mart 2019

Tarımı masaya yatırdılar


Büyükşehir Belediyesi, şehrin tarım geleceğini ilgilendiren önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Kısa süre önce şehrin eğitim ve sağlık geleceğini masaya yatıran il protokolü, bu kez tarım konusunda yetkililerden brifing aldı.

Katılım
Büyükşehir Toplantı Salonu’nda gerçekleşen görüşmeye Vali Hüseyin Avni Coş, AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Milletvekilleri Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal ve Tarım İl Müdürü Mehmet Erdemir katıldı.


‘Takip ediyoruz’
Gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulunan Ayhan Sefer Üstün, “Hem Ankara’da bakanlıklarda temaslarımız sürüyor, hem de Sakarya’da toplantılarımız gerçekleşiyor. Sakarya’nın temel ihtiyaçlarını Ankara’da takip ediyoruz. Yerelde de Valimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve il müdürlerimiz ile toplantılarda bir araya geliyoruz. İlimizin meselelerine yerinde çözümler üretiyoruz. Bu toplantıların yapılıyor olması, zaten son derece önemli. Hemşerilerimizin bize ilettikleri talepleri çözüm muhatapları ile birlikte görüşme ve çözüme ulaştırma imkânı buluyoruz” ifadelerini kullandı.


Eğitim ve sağlık
Genel Başkan Yardımcısı Üstün, “Sağlık alanında şehrimizde çok önemli gelişmeler var. Artık çok ciddi operasyonlar şehrimizde gerçekleştirilebiliyor. Yoğun bakım ünitesi sayımız arttı. Eğitimde de bu ilerlemeler gözle görülür bir şekilde ortaya konuyor. Üniversitemiz ciddi bir öğrenci potansiyeline sahip” dedi. Tarım İl Müdürü Mehmet Erdemir’den tarım başlığında gerçekleştirilen çalışmaların ayrıntılarını aldıklarını belirten Üstün, “Şunu her zaman ifade ediyoruz; Sakarya bir sanayi şehridir, ama aynı zamanda tartışmasız bir tarım şehridir. Kişi başına düşen gelirimizin önemli bir kısmını da tarımsal sektörden elde ediyoruz. Bu bakımdan tarım bizim için ihmal edilemeyecek konuların başındadır. Tarım bizim için vazgeçilmez bir başlıktır” diye konuştu.


‘Projelerimiz var’
Ayhan Sefer Üstün açıklamalarına şöyle devam etti; “Tarım alanlarının kullanılması, muhafaza edilmesi, tarımın geliştirilmesi ve var olan tarım alanlarının sulanması konusunda ciddi projelerimiz var. Bu projelerin hem yerinde konuşulması hem de takibi açısından bu toplantılar çok verimli oldu. Örneğin süs bitkiciliği alanında artık Sakarya Türkiye’de öncü bir şehir. Ayrıca tarımsal sulamanın devreye girmesiyle birlikte, bu bölgede üretilmeyen ancak geliri yüksek olan ürünler yetiştirilmeye başlanacak. Bu da tarımda ürün çeşitliliğine atılmış büyük bir adım olacak.


‘Yatırımları konuştuk’
Sakarya’da siyasi açıdan baktığımızda son derece uyumlu bir kadro mevcut. Bu uyumun katkılarını da sahada görüyoruz. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Antalya’da SATSO’nun önderliğinde şehrimizin geleceğini ve yeni yatırımları konuştuk. Vatandaşlarımızın bize vermiş olduğu oyların hakkını vermeye çalışıyoruz. Bu da her gün daha fazla çalışarak mümkün oluyor.”

18 Mart 2016 , Cuma Bu haber toplam 751 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın