Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

Çocuklarda davranış bozukluğu


Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe Er, AEP kapsamında düzenlenen ‘Çocuklarda Davranış Problemleriyle Başa Çıkma’ konulu seminerde bilgi verdi.

Tanıtım yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, illerde halka yönelik olarak sürdürülen Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında ‘Çocuklarda Davranış Problemleriyle Başa Çıkma’ konulu bir eğitim düzenlendi. Eğitimin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün hizmet modellerinden biri olan koruyucu aile uygulamasına ilişkin tanıtım yapıldı.
Belli ölçüleri var
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görev yapan Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe Er tarafından Erenler Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda verilen eğitime, öğrenci velileri katıldı. Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe Er tarafından verilen aile eğitiminde şu konulara yer verildi; “Bir davranışı davranış bozukluğu olarak değerlendirmenin belli ölçüleri vardır. Yanlış davranışın sonucunda çocuğun kendisi veya çevresindeki insanlar zarar görüyorlarsa, çocuğun davranışları okul ve sosyal yaşamını olumsuz etkiliyorsa, davranışları her defasında başka olumsuz davranışların, tepkilerin oluşmasını tetikliyorsa, çocuğun sergilediği davranışlar onun sosyal yaşamdan uzak ve yalnız kalmasına neden oluyorsa davranış bozukluğundan söz etmek mümkündür.”
 

21 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 596 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın