Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

Karasu’da oyuncak şenliği


Karasu Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve KARGENÇ Kulübünün ortaklaşa düzenlediği Oyuncak Şenliği Projesi, halkın yoğun ilgisi ile yapıldı.

El becerileri
Projede, veliler, gençler ve çocuklar için önemli noktaları ön plana çıkarıldı. KARGENÇ Kulüp Üyeleri, “Elele verelim, çocukları sevindirelim düşüncesiyle yola çıktığımız bu proje kapsamında, etkinlik alanımıza gelen, başta velilerimize ve çocuklarımıza keçe ve kumaş gibi parçalarından oyuncaklar yapmayı öğretiyoruz. Yapılan oyuncaklar çocuklarımızın sağlığı açısından önemli olduğu kadar onların el becerilerini geliştirmek adına da önemli bir katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz” dedi.

Hayal güçleri
Oyuncağın çocuk üzerinde büyük bir etkisi olduğuna vurgu yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Oyuncak; çocuğun sosyal gelişim ve zekâ gelişimi için önemli bir olgu. Çocuklar, içerisinde bulunduğu hayatı oyuncakların desteğiyle öğrenirler, bununla uyum sağlar ve düzenini bu çerçeve üzerinden yönlendirir. Kısacası çocuklarımızın hayal güçlerini geliştirmeleri için oyuna ve oyuncağa ihtiyaçları vardır” dedi.

Dikkat çeken
İspiroğlu, “KARGENÇ Kulübü yaptığı etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek, Oyuncak Şenliği programını hazırlayıp halkımıza sundular. Bu projedeki en çok dikkat çeken sonuçlardan bir tanesi de yapılan oyuncakların İlçemiz sınırları içerisinde olan köy anaokullarına dağıtılmasıdır. Projede emeği geçen ve destekleyen tüm halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

22 Mart 2016 , Salı Bu haber toplam 600 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın