Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

Toçoğlu Tıp Bayramı’nı kutladı


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tıp Bayramı programı kapsamında Büyükşehir Tıp Merkezi yönetici ve çalışanları ile bir araya geldi.

Bir araya geldiler
Tunatan Tesisleri’nde gerçekleşen buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, şube müdürleri, çalışanlar ve aileleri yer aldı. Programın açılış konuşmasında söz alan Sarı, 16 ilçeden programa katılım gösteren sağlık ve cenaze hizmeti ekiplerine teşekkür etti.

‘Yanımızda oldu’
Aydın Sarı, “Büyükşehir Tıp Merkezimiz Sakarya’ya şifa dağıtmaya devam ediyor. Yılda 100 binin üzerinde hastanın derdine derman olmaya çalışıyoruz. Zor bir görev ifa ettiğimizi biliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ne zaman ihtiyacımız olsa bizlere destek verdi, yanımızda oldu. Kendilerine ambulanslarımızın artık ihtiyacı karşılayamadığını ifade ettiğimde, derhal Tıp Merkezi’ne son model 2 ambulansın kazandırılması için talimatları verdiler” diye konuştu.

‘Geri dönmemeli’
Tüm personelin Tıp Bayramı’nı tebrik ederek konuşmasına başlayan Başkan Toçoğlu, “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Gönüllerimizi yaklaştırması açısından bu gibi buluşmaları çok anlamlı buluyorum. Bu yüzden organizasyonda emeği geçenleri tebrik ediyorum. Benim kişisel yöneticilik anlayışımda iki konunun ayrı bir önemi vardır. Bunlardan biri sağlık işleri diğeri de cenaze işlemleridir. Şu konu çok önemli: sağlık işlerine müracaat eden hiçbir kardeşimiz geri dönmemeli. Hamdolsun bu konuda üzerinize düşen ne varsa eksiksiz yapıyorsunuz. Çok zor bir görev. Ve yılda 100 binin üzerinde hasta muayene ediliyor” dedi.

Teşekkür etti
Toçoğlu, “Yine cenaze işlemleri ile ilgili takdir etmemiz gereken işler yapılıyor. İlk dakikasından defin işlemlerine kadar cenazenin tüm süreçleri ekiplerimiz kontrolünde gerçekleşiyor. Biz iki kutuplu bir dünyaya inanıyoruz. Hayata geçirdiklerimizi hesap verme sorumluluğu ile sürdürüyoruz. Bu böyle olmaya devam edecek. Bu bizim insani yönümüzle ilgili. Diğer bir konu ise bizler aynı zamanda siyasetçiyiz. Şunun altını çizmek istiyorum; seçim dönemlerinde Sakarya’nın hangi bölgesine gitsem sağlık ve cenaze işlemleri ile ilgili dua aldım, hiçbir sorunun yaşanmadığını öğrendim. Bunun için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Emekli olan personelimiz, hekimlerimiz ve yöneticilerimiz de buradalar. Bu birlikteliğin devam etmesi inancımı paylaşıyor; tekrar Tıp Bayramı’nızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
 

23 Mart 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 762 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın