Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Karasu KMTAL başardı


Her yıl TÜBİTAK’ın organize ettiği ve bu yıl da 47.si düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması’nın İstanbul Asya Bölge Finali’nde, Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyoloji Dalı’nda 1. oldu.

Farklı alanlardan toplamda 100 projenin sergilendiği yarışmada, 12. sınıf öğrencileri Nergis Güner ve Sedanur Yıldız’ın Danışman Öğretmen Tahsin Aydoğan ile hazırladıkları “Kadın Yöneticiliğe Ortaöğretimdeki Erkek Öğrencilerin Bakışı-Karasu Örneği” konu bir hayli ilgi çekti. Öğrenciler yaptıkları çalışmada, son dönemlerde teşvik edilen kadın yönetici meselesine, ortaöğretimde eğitim alan erkek öğrencilerin nasıl baktıklarını ve bu konuda neler düşündüklerini ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Türkiye Finali’nin 2-6 Mayıs’ta Ankara’da yapılacağını belirten Okul Müdürü Ahmet Bayrak, öğrencileriyle gururlandıklarını söyledi.

28 Mart 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 1030 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın