Günün Tarihi:22 Mayıs 2019
SON DAKİKA:

Alicanlar Konağına restore


Eski Reji Sokağı’nda bulunan Tarihi Alicanlar Konağı’nı aslına uygun bir şekilde restore edilerek şehre kazandırılacak.

Tarihi yapı
Eski Reji Sokağı’nda bulunan Tarihi Alicanlar Konağı’nı aslına uygun olarak restore edeceklerini belirten Toçoğlu, “Şehrimizin farklı bölgelerinde bulunan tarihi yapıları dönüştürme çalışmalarımız devam ediyor. Daha önce Ofis Sanat Merkezi, Sakarya Sanat Galerisi, Ziya Taşkent Konser Salonu, Faik Baysal Kütüphanesi, Tarihi Sabit Efendi Konağı gibi yapıları dönüşüm çalışmaları neticesinde şehrimize kazandırmıştık. Şimdi ise yeni bir dönüşüm için çalışmaları başlattık. Eski Reji Sokağı’nda bulunan Tarihi Alicanlar Konağı’nı aslına uygun olarak restore edeceğiz. Tarihi yapının sahipleri ile gerekli protokolleri imzaladık” diye konuştu.

Güzel olacak
Başkan Toçoğlu, “Tarihi Alicanlar Konağı için daha önce girişimlerde bulunmuştuk. Görüşmelerimiz sonuç verdi ve çalışma için hazırlıklara başlamış olduk. Mülk sahipleri de bize bu konuda çok yardımcı oldular. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Tabi bu gibi tarihi yapılar şehrimizin değerleridir. Bu yapıları beraberce ayakta tutmamız gerekiyor. İnşallah başlatacağımız restorasyon çalışmalarıyla birlikte Tarihi Alicanlar Konağı çok daha güzel bir görünüme kavuşacak. Bir taraftan tarihi yaşatırken diğer taraftan bu gibi yapıların korunmasına da katkı sağlamış olacağız. Tarihi konak, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yürütüleceği bir mekân olarak kullanılacak” dedi.
 

1 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 695 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama