Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Arma’da yüzler gülüyor


Arma Filtre yetkilileri ile Türk Metal Sendikası yetkilileri arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri olumlu sonuçlandı.

Sevinçle karşılandı
Arma Filtre Fabrikası'nın bahçesinde sendika üyesi çalışanlarla bir araya gelen Türk Metal Sendikası Başkanı Olcay Meriç, işçilere zam müjdesini verdi. 20 Ocak 2016 tarihinde başlayan sözleşme görüşmelerinde alınan olumlu sonuçlar, Arma Filtre’de çalışan 1500 sendika üyesi arasında büyük sevinçle karşılandı.

Alınanlar
Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Olcay Meriç, "01.01.2016 tarihinden itibaren geçerli olan sözleşmeye göre; Sosyal haklarda ortalama % 20, kıdem yıllarına göre zam, diğer altı aylarda enflasyon + 2 puan, refah payı, hafta içi ve hafta sonu mesailer % 100, Arefe günü tam gün tatil ve daha bir çok maddede anlaşma sağlanmıştır. Sözleşmemizin bütün emekçi arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi. Yapılan anlaşmaların, gelecek hafta atılacak imzaların ardından yürürlüğe gireceği belirtildi.
 

2 Nisan 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 810 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın