Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Sahte altına dikkat!


Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes, piyasa sürülen sahte gram altınlar hakkında açıklama yaparak konunun takipçisi olduğunu belirtti.

Son günlerde kuyumculara giderek paketlenmiş sahte gram altınları satmaya çalışan kötü niyetli kişilerin artması sonrasında Sakarya Sarraf Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Serbes, “Şuanda bize gram altın, gram paketlenmiş darphane ve rafinerilerden çıkmış devlet tarafından tescilli gram altın şeklinde en küçüğü olmak şartı ile birer gramlık paketlenmiş, vakumlanmış esnafa altın geliyor. Bu işi yapan kötü niyetli gruplar burada esnafı hedef haline getirip esnafa birer, ikişer ve üçer olmak şartı ile sahte gram altınlar satıyorlar. Esnaf bunu kalabalıksa dükkanı ve çok da dikkatini vermediyse gram altın gibi alıyor. Ama muhakkak sonunda fark ediyor. Biz bu rafine sahipleriyle görüştük. Kendileriyle sürekli temas halindeyiz. Onların patenti üzerinden bir sahtekarlık olduğunu rafine sahipleride farkında. Bunun önüne geçebilmek için çok ivedi bir şekilde paket sistemlerini değiştiriyorlar. İçerisinde gizli sadece esnafın anlayabileceği emareler koyacaklar. Bu emareleri biz ifşa etmeyeceğiz. Gelen altının o emaresine bakarak bunun sahteliği var mı yok mu anlayacağız. Yüksek teknoloji ile bir imza olacak üzerinde. Bütün paketlerde bu olacak. Bu da bize kandırılmamız adına büyük bir tedbir sağlayacak. Esnafımızdan derneğimize bu tür gelen şikayetler var. Dernek olarak son 3 ayda 7-8 tane şikayet aldık bununla ilgili. Bu derneğe gelen kayıt altına giren sayılardır” diye konuştu.

15 Nisan 2016 , Cuma Bu haber toplam 572 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın