Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Şal Sokak’ta ikinci etap başladı


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun Adapazarı Şal Sokak’a müjdesini verdiği yenileme çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

Yağmursuyu
Daha önce projenin etaplar halinde hayata geçirileceği belirtilmiş, bu kapsamda arterin Dr. Nuri Bayar İlkokulu ve Şerefiye Camii arasında kalan kısmında çalışmalar tamamlanmıştı. Bu bölgede kaldırım yenilemeleri yapılmış; yağmursuyu çalışmaları sonlanmış ve asfalt serim işlemleri nihayete erdirilmişti.

Trafiğe kapandı
Projenin 2. etabı olan Şerefiye Camii ve Adapazarı Belediye Binası arasında kalan kısmında da çalışmaların başladığını aktaran Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “2. etap kapsamında Şerefiye Camii ve Adapazarı Belediye Binası arasındaki arter 15 Nisan Cuma günü itibari ile trafiğe kapanmış bulunuyor. Burada SASKİ ekiplerimiz yağmursuyu çalışmalarına başladı. Kısa süre içerisinde bu işlem tamamlanacak” dedi.

22 Nisan’da açılacak
Pistil, “Yaya yolları ile ilgili olarak son rötuşlar yapılıyor. Bu işlemin tamamlandığını söyleyebiliriz. SASKİ’nin çalışmalarının ardından derhal asfalt serimi gerçekleştirilecek ve güzergah 22 Nisan Cuma günü araç trafiğine açılacak” diye konuştu. 1. etabın bitiş noktası olan Şerefiye Camii önü aynı zamanda 2. etabın da başlangıç noktası. Burada Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerimiz gerekli işaret ve işaretçileri yerleştirdiler. Güzergah bilgilendirmeleri tamamlandı” dedi.

Güzergahlar
Pistil, “Şal Sokak’ı kullanan araçlar Şerefiye Camii bölgesinden yönlendiriliyorlar. Çalışmalar tamamlanıncaya kadar bölgede ulaşım alternatif güzergahlar kullanılarak sağlanacak. Şimdiden göstermiş oldukları duyarlılık için vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çalışmanın şehrimize bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.
 

16 Nisan 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 741 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın