Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Güneşler’den Kutlu Doğum


Adapazarı Güneşler Anadolu Lisesi’nin düzenlediği Kutlu Doğum Haftası kutlamasında, 40 hadis ezberleyenler ödüllendirildi. Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimize mektup okunmasının ardından sunulan ilahi demeti ile oratoryo dinletisi de duygulu anlar yaşa

Lokum ve gülsuyu
Güneşler Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı “Kutlu Doğum Haftası” programına gelen davetliler kapıda üzerinde ayetler yazılı ambalajlı lokum ve gül suyu ile karşılandı. Öğrenci velileri çocuklarının hazırladıkları anma günü programını izlemek için Orhangazi Salonu’nu doldurdu.

Mükemmel hazırlık
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim üyeleri Musa Öziş ve İlyas Şanlı’ın katıldıkları, Müzik Öğretmeni Şule Gökçayır ve Edebiyat Öğretmeni Ferhat Demirci tarafından yönetilen “Kutlu Doğum Haftası” programının açılış konuşmasını Güneşler Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Kıral yaptı.

Dolu dolu program
Kırk Hadis’in tamamını ezberleyen öğrenciler Doğukan Topçu, Murat Dönmez, Hazar Uskan, Canan Uz, Yusuf Kaan Keskiner, Ahmet Can Şahinkaya, Sahra Bingöl, Sevilay Baştan, Lütfü Gündoğdu ile Peygamberimize Mektup konulu yarışmada derece alan Beyhan Kaya, Beyza Albayrak, Hamza Daş, Havvanur Hamzaoğlu, Murat Dönmez’e Ziya Cevherli, Musa Öziş ve İlyas Şanlı çeşitli hediyeler verdiler.

Kur’an-ı Kerim okundu
İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Musa Öziş, okuduğu Kur’an-ı Kerim ile dinleyenleri mest ederken, İlyas Şanlı günün anlam ve önemini belirten güzel bir konuşma yaptı. Kutlu Doğum Haftası programında Müzik Öğretmeni Şule Gökçayır, yönetimindeki okul korosunun okuduğu ilahi demeti, şiirler, Peygamber Efendimize yazılan mektup ile oratoryo salonda bulunanları hem duygulandırdı, hem de ağlattı. Okul Müdürü Faruk Kıral, Okul Aile Birliği’nden Sema Şenol programı düzenleyen öğretmenlere teşekkür çiçeği verdi.  

18 Nisan 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 2144 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın