Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Okul yıkıldı!


Karapürçek Harmanlık Mahallesi’nde deprem yönetmeliğine uygun olmadığı tespit edilen okul binası yıkıldı.

2011 yılında yeni binasına taşınan ve deprem yönetmeliğine uygun olmadığı gerekçesiyle boşaltılan okulun eski binası hafta sonu Karapürçek Belediyesi Fen İşleri ekiplerince yıkıldı.

Ekipler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi üzerine binanın bulunduğu sahayı tamamen temizledi. Öğrencilerin huzurlu ve daha güvenli eğitim görmeleri açısından Belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, bu konuda ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yöneticilerinin taleplerini her zaman dikkate alacakları ifadesini kullandı. Başkan Yıldırım, “Bizim için esas olan öğrencilerimizin huzuru ve güvenliğidir. Yıkımı gerçekleştirilen okulumuz deprem yönetmeliğine uygun değildi. Dolayısıyla bu okulumuz öğrencilerimizin zarar görmemesi için ilgili ekiplerimizce hafta sonu yıkımı gerçekleştirilmiştir” dedi. Harmanlık Mahallesi Muhtarı Yunus Kopal ise, “Bizleri yalnız bırakmayan Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım’a mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

19 Nisan 2016 , Salı Bu haber toplam 568 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın