Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Bal sezonu açılıyor


Karasu Orman İşletme Müdürlüğü, Kurudere Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde bulunan Kurudere Mahallesi’nde 2016 yılı Orköy çalışmaları kapsamında 6 aileye kişi başı 30 kovanlı Fenni Arıcılık kredisi verilerek hak sahiplerine teslim edildi.

Kurudere yöresi ‘Çam Dağı’ mevkii, bal üretimi açısından önemli bir potansiyele sahip olup bitki florası açısından oldukça zengin türleri bir arada bulunduruyor. Bölgeden çıkan Kestane Balı’nın piyasada rağbet görmesi, vatandaşları arıcılık konusunda bilinçlenmeye sevk etti. 

Orman mahallelerinde yaşayan halkın ekonomik güçlenmesine yardımcı olmak, sosyal ve kültürel kalkınmalarını sağlayarak milli ekonomiye katkıda bulunmak kredinin esas amacını teşkil ediyor. Fenni arıcılık kredisini almaya hak kazanan vatandaşlar konu ile alakalı memnuniyetlerini ifade ederek kredilerin artarak devam etmesi yönünde taleplerini dile getirdi.
 

19 Nisan 2016 , Salı Bu haber toplam 769 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama