Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘Arı zehri’ önler!


Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör, Bilim Adamlarının yaptığı araştırmalara göre immüm sisteminin bozulması, yavaşlaması nedeniyle kanser olma riskinin arttığı söyleyerek, bunun için bir öneri getirdi.

Dikkat çekti
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi İç İç Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ünal, her insanın vücudunun sürekli kanser hücresi ürettiğini, immün (savunma) sistemi güçlü insanların vücudunun bu hücreleri öldürerek hastalığa yakalanmadığına, savunma sistemi zayıf insanların ise bu hücrelerle savaşmadığı için kansere yakalandığını dikkati çekti.

Kansere karşı arı zehri
Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör, Tıp Adamlarıyla yaptığımız istişarelerde ve araştırmalarda, İmmün sisteminin hastalığa yakalanma ve hastalığı yenme konusunda kilit nokta olduğunu işaret eden Ör, İmmün sisteminin bozulması, yavaşlaması, reaksiyon gösteremez hale gelmesi nedeniyle toplumda yaş ilerledikçe kanser olma riskinin arttığını, iddia etti.

En doğal kaynak
Başkan Ör, Tıp adamlarıyla yaptığımız çalışmalar sonucunda, Kanserden korunmak ve kanseri yenmek için en önemli konu, vücudun savunma sisteminin güçlü tutulmasıdır. Arı zehri başta olmak üzere bal, propolis (arıların bitkilerden ürettiği ve kovan içi temizlikte ve kovanın yalıtımında kullandıkları bir madde), arı sütü gibi arı ürünleri savunma sistemini güçlendiren en doğal ve en kuvvetli kaynaklardır.

İmmün sistemi
Vücudun hastalığa karşı direncini arttırmak ve hücrelerin kanserli hücrelerle savaşabilmesini sağlayabilmek için savunma sistemini güçlendirecek maddelere ihtiyaç var. Arı zehri de bunların en önemlileri arasında yer alıyor. İmmün sistemi güçlendiğinde hem kanser yenilir hem de kanser süreci içinde yeni bir kanser oluşumu veya kanserin yayılması önlenmiş olur dedi.
 

20 Nisan 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 556 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın