Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

SAMİB’te yeni başkan


SAMİB’in 4ncü Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Derneğin 3 dönemdir başkanlığını yürüten Kurucu Başkan Metin Kar, görevini Başkan Yardımcısı Günay Güneş’e devretti.

Olağan genel kurul

Sakarya Makine İmalatçıları Birliği’nin (SAMİB) 4ncü Olağan Genel Kurulu, üyelerinin katılımıyla derneğin hizmet binasında gerçekleşti. SAMİB’in 3 dönemdir başkanlığını başarılı bir şekilde yürüten Kurucu Başkan Metin Kar, görevini Başkan Yardımcısı Günay Güneş’e devretti. Divan Başkanlığı’nı MÜSİAD Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Borazancıoğlu, Divan Heyeti Başkan Yardımcılığı’nı Bora Ali Atalay ve Divan Heyeti Katipliği’ni ise Semih Kar’ın yaptığı genel kurulda bir konuşma yapan derneğin Kurucu Başkanı ve Kar Metal Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar; 2010 yılının 5. ayında 25 kurucuyla bir araya gelerek kurdukları SAMİB Derneği’nin 4ncü Genel Kurulu’nu yapmaktan onur duyduklarını söyledi.
‘Çözmeye geldik’
Üyelerinin güvenoyunu alarak Sakarya Makine İmalatçıları Birliği’nin yeni başkanı seçilen ve aynı zamanda SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan SAMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı FGİ Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Günay Güneş, konuşmasına derneğin Kurucu Başkanı Metin Kar’a yaptığı çalışmalar ve özverisinden dolayı teşekkür ederek başladı. Güneş; “Biz buraya her şeyi yapmaya, makinecilerin sorunlarını çözmeye ve sizin isteklerinizi yerine getirmek için göreve geldik” dedi.
Yönetim kurulu
Günay Güneş başkanlığındaki SAMİB Yönetim Kurulu (Asil) üyeleri şöyle oluştu: Serdar Yener, Turgay Çelik, Metin Yeniçeri, Hakan Alkan, Ayhan Pehlivan, Tansel C. Kulak, Şenol Çalışkan ve Fatih Kar. Yönetim Kurulu (Yedek) Üyeleri; Eyüp Tuncer, Mustafa Bektaş, Tunç Özüuğurlu, Faruk Gedik, Mehmet Manav, İlhan Ak, Yaşar Koç, Oktay Topaloğlu ve Bahattin Kılınç. Denetim Kurulu (Asil) Üyeleri: Kadir Tecelli, Turan Erdemli ve Nihat Cinoğlu. Denetim Kurulu (Yedek) Üyeleri Harun Alma, Sami Ersoybaş ve Erhan Yılmaz. Danışma Kurulu Üyeliği’ne ise; Kar Metal Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar, Daloğlu Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Necati Atalay, Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Harun Taşkın ve Sakarya Teknokent’ten Prof. Dr. Tahsin Engin seçildi.
 

25 Nisan 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 616 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama