Günün Tarihi:19 Mart 2019

Kut’ül Amare Zaferi kutlandı


Kut’ül Amare Kuşatmasının 100.Yıldönümü, Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla kutlandı.

Katılım
Osmanlı’nın 1.Dünya Savaşı yıllarında İngilizlere karşı kazandığı son zafer olarak bilinen Kut’ül Amare Zaferi kutlama programına, Vali Vekili Mehmet Zeki Koçberber, Garnizon Komutanı J.Alb. Emin Dursun, Vali Yardımcıları Akın Yılmaz, Erdoğan Ülker, Abdul Rauf Ulusoy, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Anlamı
Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan programda, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer ile Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Safiye Kıranlar günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı. AFA kültür merkezindeki anma programında Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin, Kut’ül Amare Zaferi’ni anlatan gösterileri büyük ilgiyle izlendi.  Programın sonunda tüm davetliler salon çıkışında sergilenen Kut’ül Amare Zaferi’yle ilgili fotoğraf sergisini gezdiler.
 

30 Nisan 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 889 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın