Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

İşadamına büyük onur


İş hayatına bir dikiş makinesiyle başlayan ve bugün fabrika sahibi olan Akyazılı işadamı Halil İbrahim Bildirici plaketle onurlandırıldı.

Tören düzenlendi

İşadamı Halil İbrahim Bildirici çalışma hayatına 1957 yılında küçük bir masada ve eski bir dikiş makinesi ile başladı. Daha sonra iş hayatını fabrika kurarak geliştiren Akyazı Kuzuluk Mahallesi’nde kurulu bulunan yüzlerce işçi çalıştırarak onlara iş ve aş imkanı veren, yine Kuzuluk Mahallesi’nde bir milyon lira harcama yaparak Meslek Lisesi binası kazandıran, okulun tüm masraflarını karşılayan ve yine 60 bin lira harcama yaparak Akyazı Devlet Hastanesi’ne Panoromik Diş Röntgen cihazı satın alarak hibe eden hayırsever işadamı İşmont Fabrikası sahibi Halil İbrahim Bildirici’ye Akyazı’da görev yapan gazeteciler tarafından plaket ve takdir belgesi verildi. Fabrikada çalışan işçilerin de katıldığı törende konuşan gazetemiz temsilcisi Salim Özyılmaz, Halil İbrahim Bildirici’nin hayırseverliğinden Akyazı’ya ve Kuzuluk Mahallesi’ne kazandırdıklarının yanı sıra çalışanlarına yaklaşımı, ücretlerinin zamanında ödenmesi, hakkaniyet ölçülerine müthiş riayet gibi önemli kurallara uymakla ünlendiğini söyledi.
Plaket takdim ettiler
Özyılmaz, “Kendisine ilçemize verdiği katkılar nedeniyle Akyazı’da çeşitli gazeteler ve internet siteleri ile radyolarda görev yapmakta olan gazeteciler olarak aldığımız ortak bir kararla plaket ve tüm gazetecilerin birlikte imzaladığı takdir belgesini vermek için buradayız” dedi. Özyılmaz’ın konuşmasının ardından plaketi gazeteciler Kenan Certel ve Alaattin Onur, takdir belgesini de yine gazeteciler Ali Yıldırım ve Ali Şanlı birlikte takdim ettiler.
‘Saklayacağım’
Takdim edilen plaket ve takdir belgesinin kendisini son derece mutlu ettiğini, onurlandırdığını, gururlandırdığını ve duygulandırdığını söyleyen iş adamı Halil İbrahim Bildirici gazetecilere teşekkür ederek, “Bu plaket ile takdir belgesini ömrümün sonuna kadar baş köşemde saklayacağım. Kurumlara daha fazla yardım, daha fazla katkı vereceğim” dedi. Düzenlenen sade törene Akyazılı gazeteciler Salim Özyılmaz, Kenan Certel, Alaattin Onur, Ali Yıldırım, Ali Şanlı, Remzi Armağan, Hüseyin Yazıcı, Ömer Dere, Sezai Yolcuoğlu, Ayhan Arslan, Ömer Uğur katıldı. Yoğun işleri nedeniyle mazeret beyan eden Özkan Özcan ile Yaşar Durmuş düzenlenen sade törene katılamadılar.

2 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 780 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın