Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Teknik gezi düzenlediler


Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği, Yedirenk Akademi kapsamında misafir öğrenciler ile birlikte Avrasya Tüneli Tüp Geçit Projesi’ne bir teknik gezi düzenledi.

Avrasya Tüneli
Avrasya Tüneli Projesi yetkilileri bilgi vererek, “Avrasya Tüneli, toplam 14,6 kilometrelik bir güzergahı kapsıyor. Projenin 5,4 kilometrelik bölümü, deniz tabanı altına özel bir teknoloji ile inşa edilen iki katlı tünelden ve diğer metotlarla inşa edilen bağlantı tünellerinden oluşurken, Avrupa ve Asya yakalarında toplam 9,2 kilometrelik güzergahta yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları devam etmektedir” diye konuştu. 
Sakarya’da buluşacaklar
Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar ise, “Uluslararası çapta ve büyüklükte bir proje olduğu için böyle bir teknik gezi planladık. Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği olarak misafir öğrencilerimize yönelik sosyal, kültürel ve akademik çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. 4 yıldır her sene mayıs ayı içerisinde Kent Meydanı’nda uluslararası ‘Öğrenci Buluşması’ organize ediyoruz. Bu yıl da 7-8 Mayıs tarihleri arasında Kent Meydanı’nda Türkiye’de 9ncu, Sakarya’da 4ncü Uluslararası Öğrenci Buluşması’nı gerçekleştireceğiz. On binlerce kişi 2 gün içerisinde 57 ülkeyi bizzat o ülkeden şehrimize gelen misafir öğrencilerden Türkçe olarak tanıma, dinleme fırsatı bulmuş olacak” dedi.

2 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 542 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın