Günün Tarihi:19 Nisan 2019

Eğitimler sürüyor


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde yürütülen Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında vatandaşlara yönelik düzenlenen eğitimler devam ediyor.

Aile içi

AEP Eğitici Eğitimi programını başarıyla tamamlayan eğitimciler, kendi uzmanlık alanlarında (Aile İçi Eğitim, İktisat, Sağlık, Hukuk, Medya) eğitimler vererek, halkın bilinçlenmesine katkı sağlıyorlar. Bu kapsamda Aile Eğiticisi Murat Gür tarafından Vali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi’ndeki öğrenci velilerine yönelik “Aile İçi İletişimde Empati Kurma Teknikleri” konulu bir eğitim düzenlendi.
Bilgi verdi
Murat Gür konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Aile içinde, karşımızdakinin gözlerinin içine bakarak iletişimi başlattığımız, etkin dinlemeyle konuşmaya teşvik ettiğimiz ve onun dünyasının kapılarını aralayarak duygularını tam olarak anladığımızı hissettirdiğimiz sürecin sihirli anahtarıdır. Bu anahtara sahip olanlar, çocukları için destekleyici bir ebeveyn; eşleri için samimi bir hayat arkadaşı; iş ortamında uyumlu bir çalışan olarak bilinen ruhsal olarak olgunlaşmış kişilerdir.”
 

3 Mayıs 2016 , Salı Bu haber toplam 543 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama