Günün Tarihi:23 Mayıs 2018

 

 

Çağlayan’dan start aldı


Adapazarı Belediyesi 2016 ilk sıcak asfalt çalışmasını ilçenin en kuzeydoğusunda bulunan Çağlayan ve Kavaklı Orman Mahallesi’nden başlattı.

İlk asfalt çalışmalarına katılan Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi, Çağlayan Mahallesi Muhtarı Yılmaz Mumcu ile Kavaklıorman Mahallesi Muhtarı Selami Avcı karşıladı. Asfalt çalışmasının mahallelerinden başlamasından dolayı duydukları mutluluğu dile getiren mahalle muhtarları, Başkan Dişli’ye teşekkür etti. İlçe sınırlarına bağlanan 54 ORKÖY ile toplam mahalle sayısının 84’e çıktığını ifade eden Başkan Dişli, “Bu yılki asfalt çalışmalarımızın startını Çağlayan ve Kavaklıorman Mahallelerimizden verdik. Geçen yıl 30 mahallemizin tamamında 104 bin ton sıcak asfalt çalışması yaptık. Bu yıl da 33 mahallemizde 80 bin ton asfalt çalışması yapacağız. Türkiye’de belki de ilçe sınırlarına bağlanan yeni mahallelerde en fazla asfalt çalışması yapan belediye olarak, bu yıl da çalışmalarımıza aynı özen ve titizlikle devam edeceğiz“ dedi.

Hasan Demir geliyor

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu, aylık periyotlar halinde düzenlediği toplantılara Hasan Demir başkanlığında devam ediyor. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Ergün Yıldırım’ı ağırlayacak olan platform, “Laikliğin Sonu Mu Geldi” konusunu konuşacak. 16 Mayıs Pazartesi akşamı saat: 20.00’de başlayacak program Reisoğlu Restoran’da olacak.

MHP’den okul ve kongre açıklaması

Okulların taşınması konusunda konuşan MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Sakarya’da 3 okulun taşınması ve partilerinin genel merkez kongresi süreci ile ilgili konuştu.

MHP kongresi
İl Başkanı Bülbül, “Bu noktada mesele yargıya taşındı. Genel Merkezimiz Yargıtay’a başvurdu. Tosya ve Gemerek’ten alınan tedbir kararlarıyla da Yargıtay kararına kadar kongrenin yapılamayacağını belirtildi. Her ne kadar 15 Mayıs’ta kongre yapılacağını iddia edenler olsa da, hukuki açıdan böyle bir ihtimal yok. Hep birlikte Yargıtay’ın kararını bekliyoruz” dedi.

Birlik ve beraberlik
Yanlış ve kirli haberlerin teşkilata zarar verdiğini belirten Bülbül, “Gereken hassasiyetin gösterilmesini bekliyoruz. Türkiye’de, MHP’nin birlik ve beraberliğine ihtiyaç vardır. MHP’nin birlik ve bütünlüğü, Türkiye’nin milli güvenliği meselesi kadar önemli desek abartmış olmayız. Çünkü siyasi partiler içinde ülkemizde MHP’nin, Türkiye için duruşunu sergileyen bir parti yok. İnşallah MHP bu süreçten güçlenerek çıkacaktır” dedi.

Sosyal medya
Basın toplantılarına parti içindeki hassas durumdan dolayı bir süre ara verdiklerini de söyleyen Bülbül, “Çünkü özellikle sosyal medyada yapılan yorumlarla partililerimiz zarar görmeye başladı. Birbirimize yüz yüze söyleyemeyeceğimiz sözleri sosyal medya üzerinden çok kolay sarf ediliyor. Bunun önüne geçmek istiyoruz” dedi.

Yazboz tahtası
Okulların taşınması ile ilgili de konuşan Bülbül, “Sakarya’da bu meseleler maalesef belli bir plan çerçevesinde yapılmamış. Meseleler kangren olduktan sonra bir takım tedbirlerle çözülmeye çalışılıyor. Kesin bir netice alınacağı inancında değilim. Bu noktada bu okulların marka değeri gözetilmeli. Geçmişte marka değerlerinin yok olduğunu gördük. Sakarya’nın mührü haline gelmiş okullar bunlar. Makul bir çözümün bulunmasını arzu ediyoruz. Ama ülkemizdeki eğitimdeki aksaklıklar böyle çözülemez. Yazboz tahtasına dönmüş bir sistemimiz var” şeklinde konuştu. Sakarya Milletvekili Zihni Açba ise, Anayasa ve Başkanlık sistemi konusunda AK Parti’ye kesinlikle destek olmayacaklarını söyledi.

10 Mayıs 2016 , Salı Bu haber toplam 529 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ