Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Trafikte ‘güven’ önemli


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya genelinde düzenlenen Trafik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında, trafik güvenliği farkındalığını artırmak amacıyla düzenlediği resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Geniş katılım
Trafik Haftası kapsamında Serdivan Belediyesi’ne ait Trafik Parkı’nda gerçekleşen törene Vali Yardımcısı Hikmet Dinç, Serdivan Kaymakamı Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı,  İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Hiroshi Kato’nun yanında çok sayıda davetli ile öğrenci katıldı.
Zübeydehanım Okulu
Protokol konuşmalarının ardından, Zübeyde Hanım Okulu öğrencileri tarafından trafik kurallarıyla ilgili şiirler okundu, tiyatro ve halk oyunları gösterileri yapıldı.  Programın sonunda Toyota Otomotiv Sanayi tarafından düzenlenen ve 251 öğrencinin katıldığı trafik güvenliği temalı ilkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren 20 öğrenciye ödülleri protokol tarafından verildi.
Örnek insan
İnsana saygı anlayışı çerçevesinde trafik güvenliğini temel konularından biri olarak kabul eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bu konuda çocuklar için resim yarışmasının yanında trafik okulu gibi projeler de gerçekleştiriyor. Bugüne kadar çizdikleri resimlerle yarışmaya dahil olan 3 binden fazla öğrenci ile trafik okulunda eğitim alan 4 bine yakın öğrenci, gelecekte trafik konusunda daha bilgili ve başkalarına örnek insan olma yolunda ilk adımlarını attılar.

11 Mayıs 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 706 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın