Günün Tarihi:22 Mayıs 2019
SON DAKİKA:

Geyve Hastanesi sona doğru


Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam Geyve Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek yapımı devam eden yeni hastane binasında incelemelerde bulundu.

Hasta binası

İdari Hizmetler Daire Başkanı Dr. Hacı Ali Kahya ve Mali Hizmetler Daire Başkanı Dr. Mustafa Necati Çolak ile Geyve’ye giden Genel Sekreter Sağlam’ı Başhekim Uz. Dr. Semih Songür ile hastane yöneticileri karşıladı. Başhekim Songür, Genel Sekreter Sağlam’a inşaat faaliyetleri ve hastane binasının planlamasıyla ilgili bilgi verdi. 

Erken teslim
Yapımı süren üç katlı hastane binasının tüm katlarını dolaşarak inceleyen Genel Sekreter Sağlam, 6 yoğun bakım ünitesinin yer alacağı 40 yatak kapasiteli hastanenin sadece Geyve’ye değil bölgeye hizmet vereceğini dile getirdi. Sağlık Bakanlığının standartları doğrultusunda Geyve’nin modern, teknolojik donanımlı güzel bir hastaneye kavuşacağını belirten Sağlam, “Bina hızlı bir şekilde ilerliyor. Yüklenici firma hastane yöneticilerine yılbaşında hastaneyi teslim edebileceğini dile getirmiş. Bina erken teslim edilecek gibi gözüküyor” dedi. 

Azalacak
Sağlam, “İlçe hastanelerimizin yenilenmesi ve işlevselliğinin artması için çalışmalarımız sürüyor. İlçe hastanelerinin güçlü olması fonksiyonelliğini artırmasıyla bölge halkı derdine dermanı buralarda bularak merkezdeki hastanelere gitmeyecek. Dolayısıyla merkezdeki yoğunluk azalmış olacak. Hatta ilçe hastanelerine tedavi olmak için merkezden hastalar gidebiliyor.” dedi.

Geniş otopark
Başhekim Semih Songür de projeyle ilgili bilgi vererek, yeni hastanenin tamamlanmasıyla eski hastane ve yanında bulunan lojmanların da yıkılacağını dile getirdi. Yeni hastanenin önünün çevre düzenlemesiyle yeşil alan ve geniş bir otopark alanı olarak değerlendirileceğini kaydeden Songür “Yeni binamız hızla yükseliyor. Yeni hastanemizde teknolojik yeni donanımlar olacak. Fiziki alanın yenilenmesiyle şimdikinden çok daha kaliteli bir sağlık hizmeti verebileceğiz.” diye konuştu.
 

11 Mayıs 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 613 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama