Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Hemşirelere onur plaketi


Yenikent Devlet Hastanesi yönetimi Hemşireler Günü’nde meslekte 30. yılını dolduran sağlık personeline plaket vererek teşekkür etti.

Yenikent Devlet Hastanesi’nde Hemşireler Haftası kutlandı. Hastanenin konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Hacı Ali Kahya, Hastane Başhekimi Opr. Dr. Adil Murat Akgül, hastane yönetimi ile hemşireler ve sağlık personeli katıldı.  Programın açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Sağlam, sosyal medyada gördüğü “Bir insanın hayatını kurtardığında sana kahraman derler, sevecen yaklaştığında sana arkadaş derler, bakımda bilimsel teknikleri kullandığında uzman derler, bunların tümü birden yaptığınızda sana hemşire derler. Sağlık hizmetleri zincirinin en önemli halkası olan hemşirelerimiz hastaya değen bir el olarak olmazsa olmaz bir işi yerine getiriyor. Sizlerin şahsında burada olmayan arkadaşlarınızın da Hemşireler Gününü kutlarım. Yapmış olduğumuz iş sağlık hizmeti ve bu hizmetin içinde emeği geçen hiç kimseyi ayıramayız. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi. Başhekim Opr. Dr. Akgül, Hemşirenin önemini hekimlerin lokomotifi olarak adlandırdı.

Konuşmaların ardından slayt gösterisi eşliğinde hemşireler günü için hazırlanmış kısa film gösterisi gerçekleşti. Daha sonra 30. çalışma yılını tamamlayan sağlık çalışanlarına plaket verildi. Plaket törenin ardından hastane yemek hanesinde yemek ikramı yapılarak Hemşireler Günü pastası kesildi.

14 Mayıs 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 725 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın