Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

SAÜ’den anlamlı ziyaret


Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zafer Danış’ın koordinatörlüğü ve üniversitenin güvenlik biriminin de destekleriyle Darülaceze’yi ziyaret etti.

Sakarya Üniversitesi ekibini samimi duygularla karşılayan ve müesseseyi tanıtan Darülaceze Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı, Balkan Savaşları döneminde İstanbul’un büyük göçler aldığını, bir anda nüfusun arttığını ve insanların sokaklarda kaldığını anlattı. Malatyalı, “Sultan 2nci Abdülhamit, insanların barınma meselesini çözmek amacıyla böyle bir kuruluş yapılmasını uygun gördü” dedi. Burada Müslümanların ve azınlıkların birlikte kalmaya başladığını söyleyen Malatyalı, şöyle devam etti, “Kurulduğundan bu zamana kadar, devletin katma değerli bütçesinden beş kuruş almamıştır. Bu kurum, burada kalanların eğer bir mülkü varsa, kuruma bağışları, bağışladığı maaşı varsa, maaşının yüzde 60’ını verdiği, yani tamamen yardımlarla yaşayan bir kurumdur. Yiyeceklerini, giyeceklerini, sağlık ihtiyaçlarını eksiksiz karşılıyoruz. Darülaceze, soğuk ve sıcak ilişkisini kesen binalardan oluşuyor. Burada caminin yanı sıra kilise ve havra da mevcut. Burada kalanların moral motivasyonu için ziyarete gelen insanlara sürekli ihtiyacımız var. Bu nedenle Sakarya Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyorum.” Doç. Dr. Zafer Danış ise, gösterilen ilgiye teşekkür ederken, böyle bir kurumu ziyaret etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

17 Mayıs 2016 , Salı Bu haber toplam 570 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın