Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

CHP’den destek


Taraklı Ulucami Mahallesi’ndeki Zübeyde Hanım Anaokulu’nun Taraklı Toplum Sağlığı ve Aile Sağlığı Merkezi’ne çevrilecek olmasına tepki gösteren öğrenci velilerine, CHP Taraklı İlçe Başkanlığı destek verdi.

Taraklı Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Hekimliği Merkezi binasının yıkılıp yerine Sağlık Entegre Merkezi inşası gerçekleştirilecek. Merkezin geçici olarak Zübeyde Hanım Anaokulu binasında hizmet vereceğini öğrenen veliler ise, duruma tepki göstererek imza kampanyası başlattılar. CHP Taraklı İlçe Başkanı Kadir Güneş, beraberinde CHP’li Erdoğan Isır ve İzzettin Kömürcü ile birlikte yaptığı açıklamada, “Daha önce 3 katlı hastane binasını okula devredenler, bugün sağlık sorununu çözmek için mink yavrularımızı okul binalarından çıkarmaya niyet ediyorlar. Başka yerde eğitim görecek olan yavrularımız daha sonra tekrar okullarına geri döneceklermiş. Böyle bir niyet içinde olanları anlamak mümkün değil. Velilerimizin ve minik öğrencilerimizin mağdur olmasına seyirci kalmayacağız. Yetkilileri bu durumu derhal düzeltmeleri konusunda göreve davet ediyorum” dedi. CHP’li Erdoğan Isır da, daha önce seçim meydanlarında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dört ya da beş kez ‘Taraklı’ya Devlet Hastanesi açtık’ sözünün dillendirildiğini ifade ederek, “Bırakın Taraklı’ya hastane açılmasını, mevcut olan elden gidecek. Sağlık Entegre Merkezi açılacağı söyleniyor” dedi.  

17 Mayıs 2016 , Salı Bu haber toplam 503 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın