Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Delege “Gürses” dedi


Dün SATSO’da Saat 12.00’de başlayan ve Saat 17.00’de sona eren Sakaryaspor Olağan Genel Kurulunda, 153 üyeden sadece 95’i sandığa gitti. 4 Adayın yarıştığı Genel Kuruldaki seçim bölümü oldukça heyecanlı geçti.

Seçimler

Dün yapılan Olağan Genel Kurul neticesinde Osman Himmet’e oy çıkmadı, Yılmaz Kuzey 6 oy alırken, İbrahim Nalbant 39 oyda kaldı, 95 Oyun kullandığı ve iki oyun geçersiz olduğu Genel Kurul’da, 48 Üyenin oyunu alan Av.İsmail Gürses, Başkanlığa seçilen isim oldu.

         Temenni

Oy sayımının ardından teşekkür konuşması yapan Gürses, Genel Kurula katılan tüm üyelere, Eski Başkanlara ve Taraftar temsilcilerine teşekkür ederek, çok zor bir görevi üstlendiklerini ancak 7 Yıl içerisinde büyük işler başarıp, tüm Sakarya’ya, Süper Ligde olmanın onurunu yaşatacaklarını söyledi.

         Birlikte

Oylama neticesinde Eski Başkan Selahattin Aydın, göreve seçilen İsmail Gürses’i tebrik etti. İbrahim Nalbant ve Yılmaz Kuzey ile birlikte basının karşısına geçen dört aday, Sakaryaspor’un geleceği açısından çok güzel görüntü verdi. Son görüntü de ise seçimde oy alamayan Osman Himmet Babalıoğlu yoktu.

-------------------

Kim ne dedi?

Selahattin Aydın; Aday olmayan ve Bayrağı teslim etmek için kürsüye çıkan Selahattin Aydın dönemini anlatarak, zorluklara değindi ve yeni adaylara başarılar diledi. Aydın konuşmasını bitirip yerine döndü. Aydın bitimde de, seçimi kazanan Gürses’i tebrik etti.

O. Himmet Babalıoğlu: Yeni Başkan Adaylarından söz alan ilk isim Osman Himmet Babalıoğlu oldu. Himmet kendisini tanıttı. Çok kısa konuştu ve Fenerbahçe takviyeli bir futbolcu kadrosu oluşturacağını söyledi. Ardından da kürsüden indi.

Yılmaz Kuzey; Seçim öncesinde söz alan Başkan Adaylarından Yılmaz Kuzey, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun her adaya aynı mesafede durduğunu, kendisinin ise Sakaryaspor’u kısa sürede Şampiyonluğa taşımak için aday olduğunu söyledi.

İbrahim Nalbant; Başkan Adayı İbrahim Nalbant, Şeffaf ve Saygı duyulan bir yönetim oluşturduklarını, Şampiyonluk iddiası ile yola çıktıklarını söyledi. Nalbant bayrak yarışına katılan tüm adaylara başarı dileklerini iletti.

İsmail Gürses: Sakaryaspor Kulübünün eski Başkanlarından Avukat İsmail Gürses de seçim öncesinde yaptığı konuşmasında Sakaryaspor’u bıraktığı yerde bulamadığını, çok zor dönemde başkanlık yaptığını, çıraklık döneminden ustalık dönemine geçtiğini ifade etti.

22 Mayıs 2016 , Pazar Bu haber toplam 895 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın