Günün Tarihi:19 Ocak 2020

Masa başı Deprem Tatbikatı


İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet Müdahale Planının (SAKAMP) uygulanabilirliğini kontrol etmek amacıyla masa başı deprem tatbikatı gerçekleştirdi.

Katılım

Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli’nin Başkanlığında, 26 Hizmet Grubu temsilcisinin katılımı ile Adapazarı Camili Mahallesi’ndeki ek hizmet binamızda bulunan AFAD Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde Sakarya Afet Müdahale Planı esas masa başı deprem tatbikatı yapıldı. İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ın açılış konuşmasından sonra Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) ve Afet Yönetim Destek Sistemi (AYDES) tanıtıcı videoların gösterimi yapıldı. Masa başı Deprem Tatbikatı Seviye 1 düzeyinde olurken tatbikat senaryonun okunması ve senaryoda görevli hizmet gruplarının alt senaryolarını uygulaması ile devam edildi.

 

‘Afete hazırız’

Tatbikatın sonunda İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, tüm hizmet gruplarına teşekkür ederek, “Bu tatbikatımızın yapılması planlanan ‘Saha Uzantılı Masa başı Tatbikatının’ icrasında oluşabilecek eksikliklerin giderilmesi ve özellikle senaryomuza ait oluşturulan alt senaryoların daha da yeterli hale getirilip tüm hizmet gruplarının koordineli çalışmasın gerekli olmasıdır. Yapmış olduğumuz Masa başı Deprem Tatbikatına katılan 26 Hizmet grubu görevlilerinin olası bir afet durumuna hazır oldukları görülmüştür” dedi. Müdürlük tarafından hazırlanacak olan ‘Sonuç Raporu’na esas teşkil edecek ‘görüş ve öneriler’ kısmına geçilip hizmet gruplarının soru ve önerileri dinlendikten sonra Masabaşı Deprem Tatbikatı sona erdi.

29 Mayıs 2016 , Pazar Bu haber toplam 827 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU