Günün Tarihi:26 Nisan 2019

"EMEKLİ EV BEKLİYOR"


Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantısında konuşan MHP’li Meclis Üyesi Orhan Büyü, “ Hükümet emeklilere seçimler öncesinde TOKİ aracılığı taksitli ev vereceğini vaat etti ancak Adapazarı’nda bu güne kadar bir adım atılmadı. Bu vaadin gerçekleşebilmesi için

Cevat Ayhan Caddesi

Adapazarı Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı dün Başkan Vekili Erol Aydın’ın başkanlında toplandı. Gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Selim Özen, “ Hızırtepe Mahallesinde Yurt Caddesi, Cevat Ayhan Caddesi oldu, her şeyden önce bu konuda başkanımıza ve komisyon üyelerine teşekkür ediyorum. Bu cadde de ciddi bir yoğunluk var ve burada bir düzenleme de yapılması gerekiyor. Yurt yangınında da ulaşımda sıkıntı olmuştu. Büyükşehirin düzenlediği 14. Caddeye Cevat Ayhan caddesi de eklenmelidir” şeklinde konuştu.

Çark mesire yakışmıyor

Özen, “Çark Mesire alan da belediyemize ait bir alan. Özel işletmelere devredildi. Burada küçük yaşta çocuklarımız burada nargile tüketiyorlar. Bu konuda işletme sahiplerinin dikkatli olması gerekiyor. Oranın belediyemize yakışır bir alan haline de gelmesi gerekiyor. Pabuççular Mahallesinde de 8 noktada yağmur suyu sıkıntısı var. Kavaklı Cami’nin önünde özellikle böyle bir sıkıntı var” dedi.

Sil baştan

Özen’in açıklamalarının ardından konuşan Başkan Vekili Erol Aydın ise, “ Cevat Ayhan caddesi ile ilgili Büyükşehir ile görüşeceğiz. Çark mesire ile ilgli de yeni bir projemiz var. Orası sil baştan yapılacak. Ben de beğenmiyorum şu anda orayı. Çark Mesire ile ilgili güzel bir projemiz var. Pabuççular ile ilgili de arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapacaklar” ifadelerini kullandı. Erkal Etçioğlu da Şal Sokak’ta yol kenarın park eden araçlar için önlem alınması gerektiğini söyledi.

Kanunsuzluk

MHP’li Orhan Büyü ise, “Şehrimizde 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz ulaşımının sağlanmasını ön gören yasa uygulanmıyor. Bunun bir sorumlusu olması gerekiyor. Halk otobüsleri vatandaşlardan para alıyorlar. Bu talebimi başkanımız buradayken dile getirmek istedim ama kendisi iyileşmesine rağmen meclislere katılmıyor. Ben de artık dayanamadım ve dile getirdim. Bu konuda halk otobüsü işletmelerine ödenek ayrılmasına rağmen kanunsuz uygulama halen devam ediyor. Kimse bu hakka sahip değil” dedi.

Emeklilere ev

Hükümetin 1 Kasım seçimlerinde emeklilere konut vereceğini vaat ettiğini hatırlatan Büyü, “Emekliler buna çok sevindi ve beklenti içine girdi. TOKİ’ye talimat verildi ancak bugüne kadar bu konuda Adapazarı’nda atılan bir adım olmadı. Adapazarı Belediye’miz çok önemli bir belediyedir. Büyük bir nüfusa hitap ediyor ve bu konuyu gündeme getirmemiz lazım. Bu vaadin gerçekleşebilmesi için biz de elimizi taşın altında koyalım. Emeklilerin bu haktan yararlanması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İller bankası

Gündem dışı konuşmaların ardından meclis gündemi 2 ek gündem ile 15 madde halinde görüşüldü. Gündemin ilk 6 maddesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na devredildi. 7 Maddede ise köyden mahalleye dönüşen 28 Mahalle’nin haritalarının çıkarılmasının İller Bankası tarafından yapılması konusunda Belediye Başkanına yetki verildi.

Cami alanı

Gündemin 8,9 ve 10 maddeleri de imar komisyonundan geldiği şekli ile kabul edildi. 10 ve 11 maddeler ise Plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken 13. Madde kabul edildi. 14. Madde de satış komisyonuna MHP’li Mehmet İr asil olarak Erhan Acar ise yedek olarak seçildi. 15. Madde de ise Yenigün Mahallesi’nde bulunan Cami alanı ile ilgili imar değişikliği büyükşehir Belediye Meclisine havale edildi.

7 Haziran 2016 , Salı Bu haber toplam 1236 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama