Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Karasu heyeti TBMM’de


Beraberinde belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ile birlikte Ankara’ya çıkarma yapan Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın grup toplantısına katıldıktan sonra Sakarya Milletvekilleriyle bir araya geldi.

İstekler

Başkan İspiroğlu ilk olarak AK Parti Sakarya Milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve Ayhan Sefer Üstün ile bir araya geldiler. Görüşmeler sırasında muhtarların istek ve sorunlarını dinleyen milletvekilleri, Sakarya için yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Projeler anlatıldı

Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'ye Karasu ile ilgili projeleri sunumunda, Karasulu Vatandaşlara sundukları ve sunacakları hizmetleri ayrıntılı bir şekilde anlattı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili olan Şaban Dişli’yi ziyaret eden heyet başarı dileğinde bulundu.

Olumsuz yönde

Muhtarlar mahallelerinde olmazsa olmaz sorunlarını anlatırken en dikkat çekici sorun ise Paralı Mahallesi Muhtarı Talip Tekin Albayrak’tan geldi. Albayrak mahallelerinde açılmak istenen maden ocağının kendilerini olumsuz yönde etkileyeceğini belirterek, “Bizlerin yaşam kaynağı olan fındığın ölümü dolayısı ile ekonomik olarak hepimizin ölümü olacaktır” diye konuştu.

Yapacak bir şey

Milletvekilleri ise başta Ayhan Sefer Üstün olmak üzere verdikleri cevap ise muhtarları şaşırttı. Üstün, “İnanın bizler vekil olarak yapacağımız bir şey yok bu şirketler ne hikmet ise devletimiz içinde bazı bürokrasi üzerinden tüm işlerini halletmekteler bilindiği gibi bizler meclis çatısı altında işimiz sadece yasa değiştirmek üzerine geceli gündüzlü çalışmaktayız Gözlerimize uyku girmediği zamanlar oluyor. Bu yüzden bürokrasiyi takip edemediğimiz zaman kısacası elimizden bir şey gelmemekte. Sizler en iyisi bu gibi durularda hukuk üzerinden hakkınızı arayın” diye cevapladı.

Karasu için

Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Dişli ile yapılan görüşmeler sırasında Karasu genelinde hayata geçirilen çalışmalar, yapımı devam eden hizmetler ve gelecek günlere dair projeler hakkında sunum yaparak, bilgilendirmede bulundu. Geleceğe yönelik yapılan ve yapılacak çalışmaları en ince ayrıntısına kadar dinleyen Dişli, Karasulu vatandaşların çıkarları doğrultusunda olan her çalışmanın sonuna kadar arkasında ve takipçisi olacağını belirtti.

Dile getirdik

 Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’ye Seramikten hazırlanmış özel bir tablo hediye etti.  Heyet ile birlikte Ankara’da yapılan görüşmelerin ilçe adına olumlu geçtiğini olduğunu açıklayan Başkan İspiroğlu, “Milletvekillerimize projelerimizi anlattık ve isteklerimizi dile getirdik. Bizleri dinleyen AK Parti Sakarya Milletvekillerimizin hepsine tek tek teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

16 Haziran 2016 , Perşembe Bu haber toplam 619 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın