Günün Tarihi:22 Mart 2019

SERDİVAN’DA yedi renkli iftar!


Serdivan Belediyesi, ülkelerinden kilometrelerce uzakta üniversite eğitimi için Sakarya'ya gelen yabancı uyruklu öğrencileri Fikir ve Sanat Akademisi’ndeki iftar programında ağırladı.

Sanat Akademisi

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde kurulan kardeşlik sofralarında yedi farklı kıtadan gelen yabancı öğrenciler, Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın yanı sıra akademinin öğretim kadrosu, personeli ve öğrencileri ile birlikte iftar yaptı. İftar öncesi öğrencilerle tek tek sohbet eden Başkan Alemdar, misafirlerden geldikleri ülke ve okudukları bölüm hakkında bilgi aldı.

Bir masada buluşma

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, tüm dünya insanlarının bir masada buluşabileceğinin en güzel örneğini, huzur ve bereket ayı olan Ramazan'da Fikir ve Sanat Akademisi vasıtasıyla sergilediklerini ifade ederek, “Evlerinden binlerce kilometre uzakta eğitim gören kardeşlerimizle birlikte iftar yapmak, onlarla güzel olanı paylaşmak istedik. Rengimiz, dilimiz farklı olsa da hepimiz aynı inancın fertleriyiz” dedi.

Kura ile

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi çalışanlarının, iftar programına katılan misafir öğrencilere bir de sürprizi oldu.  Kura sonucu kazanan bir öğrenciye, hat sanatı ustası ve aynı zamanda Akademi talebesi olan Şaban Can tarafından el yapımı ahşap anahtarlık hediye edildi.

20 Haziran 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 771 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın