Günün Tarihi:22 Mart 2019

Yetimler iftarda buluştu


İHH ve Yöçeyder işbirliği ile Reisoğlu Restoran’da ‘Dünya Yetimler Günü’ nedeniyle kardeşlik iftarı düzenlendi.

Memnuniyet 

İftara Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bazı belediye başkanları, STK Temsilcileri, çocuklar ve vatandaşlar yer aldı.  Program İhsaniye Camii İmam Hatibi Suat Tekeoğlu’nun Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı. İftar yemeğinin ardından yapılan duanın ardından konuşan Başkan Toçoğlu, “Ramazanın rahmet, şefkat ve merhamet ruhuna uygun olarak bu akşam sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti öncelikle dile getirmek istiyorum. En bereketli sofralar inanıyorum ki bu sofralardır. Allah’ın rahmeti de bu gönül sofralarının üzerine olsun inşallah” diye konuştu.

Merhametsiz

Başkan Zeki Toçoğlu,“İslam dünyasının yüreğinin yandığı, yüz binlerce kardeşimizin mağdur edildiği çok çetin günlerden geçiyoruz. İnsanlıktan nasibini almamış merhametsiz yüreklerin, çocukların dahi gözünü kırpmadan canına kastettiği zor zamanlar yaşıyoruz. İnsanın yüreğinin kaldıramayacağı bu vahşete neden olan herkesi Allah’ın adaletine havale ediyoruz” dedi.

İslam coğrafyası

Toçoğlu, “Zulümle abad olunmayacağı ilahi hakikatine hepimiz yürekten iman ediyoruz. Bu mübarek Ramazan ayı münasebetiyle duamız yeryüzünün bütün mazlumlarının bir an önce kurtuluşa ermeleridir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Tek bir evladımızın dahi burnunun kanamayacağı güne kadar da İslam Coğrafyasının en uzak noktalarına kadar yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz. Allah bizi rahmetten, merhametten, şefkatten yetim bırakmasın. Ümmet coğrafyamızda dökülen gözyaşlarının tez zamanda son bulmasını nasip etsin” diye konuştu.

22 Haziran 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 709 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın