Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Hafızlardan Kur’an ziyafeti


İl Müftülüğü Tozlu Camii’de “Dünya Hafızlarından Kur’an ziyafeti” etkinliği düzenledi. Etkinlikte Kur’an okuma yarışmasında dereceye giren isimler tilavet gerçekleştirdi.

Katılım

Gerçekleşen Kur’an-ı Kerim ziyafetine İl Müftüsü İlyas Serenli başta olmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Yaşar Çuhadar, İstanbul Kadıköy Fenerbahçe Camii Müezzini Numan Akbaş, Kur’an-ı Kerim güzel okumada dünya 1.’si Endonezyalı Taktir Feriza Hasan, Kur’an-ı Kerim güzel okumada dünya 5.’si Cezayirli Halid Ğırissy ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yarışma

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyesi Yaşar Çuhadar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu olarak geçtiğimiz yıl üçüncüsünü ve bu yılda dördüncüsünü düzenlediğimiz Uluslararası hafızlık kuranı kerimi güzel okuma yarışmasını geçtiğimiz hafta cuma günü İstanbul Fatih Camii’nde bitirdik. 55 ülkeden toplam 90 yarışmacı katıldı. Bir hafta süren yarışmalar neticesinde yarışma tamamlandı” dedi.

Sevgi

Çuhadar, “Geçtiğimiz yıl bu yarışma sadece İstanbul’da sınırlı kalmıştı. Bu sene farklı bir karar aldık. Ülkemize gelen bu bülbül sesli hafızları Anadolu insanımızla da buluşturalım dedik. Sadece İstanbullu vatandaşlarımız yararlanmasınlar dedik. Anadolu’ya da bir program düzenledik. Çok güzel programlar yaptık. Çok güzel Kur’an-ı Kerim ziyafetleri düzenlendi. Gittiğimiz yerlerde cemaatimiz gerçekten Kur’ana olan sevgisini, ilgisini gösterdi. Hamd olsun ki bugün sizlerle birlikteyiz. Manzarayı görünce milletimizin Kur’an sevgisini anlayabiliyoruz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerimler okundu.

27 Haziran 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 718 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın