Günün Tarihi:26 Nisan 2019

Suriyeli anneleri unutmadılar


KADEM İl Temsilciliği, Suriyeli aileler ve çocukları için iftar programı gerçekleştirdi.

Yalnız bırakmadılar

Kadın ve Demokrasi Derneği İl Temsilciliği, Suriyeli aileler ve çocuklarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Divan Kitap Kafe’de gerçekleştirilen buluşmaya Vali Hüseyin Avni Coş’un eşi Aylin Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun eşi Gönül Toçoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, KADEM üyeleri ve çok sayıda mülteci anne ile çocukları katıldı.

Ayrım yapmaksızın

Tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan KADEM İl Temsilcisi Bilge Büdeyri, “Din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın kadını önce insan olarak görüp, ona göre duruş belirleyen derneğimiz yaptığı çalışmalarla bir taraftan kadının kadim ve güncel sorunlarıyla ilgilenirken, diğer taraftan da kadınlarımızın bilinçlenmesine uzun soluklu katkılar sağlamak için çalışmaya devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Projeler

Büdeyri açıklamalarını şöyle sürdürdü, “Son dönemlerin en büyük mülteci krizi olarak bilinen Suriyeli sığınmacı meselesi uluslararası camiadan gerekli ilgi ve desteği görmemişken Türkiye bu konuda elinden geleni yapmaktadır. Sakarya Kadem olarak bizlerde Suriyeli misafirlerimiz için bir takım projeler yapmakta ve onların ilimize alışmasına katkı sağlamaktayız. Bu yıl ki iftarımızda da onlarla birlikte olalım istedik. Suriyeli kardeşlerimizle aynı sofrayı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.”

27 Haziran 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 854 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama