Günün Tarihi:23 Mayıs 2018

 

 

Pamukova’da sıra asfaltta


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova ilçe sakinlerinin merakla bekledikleri asfalt çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sil baştan

Altyapı, yağmursuyu ve içmesuyu projelerinin hayata geçirildiği ilçede asfalt atağını başlattıklarını belirten Toçoğlu, kazı çalışmalarının sonlandığı arterlerde asfalt serim işlemlerini etap etap gerçekleştirmeye devam edeceklerini duyurdu. Toçoğlu, “Altyapı ve içmesuyu çalışmalarının sonlandığı yerlerde asfalt işlemlerimiz devam ediyor. İnşallah asfalt çalışmalarımızla ilçemizi sil baştan yenilemiş olacağız” diye konuştu.

 

77 km kanalizasyon

İlçede hayata geçirilen altyapı çalışmalarına da değinen Başkan Zeki Toçoğlu, “Daha önce de kamuoyuna duyurmuştuk; şehrimizin güney ucu Pamukova’nın altyapısını A’dan Z’ye yeniliyoruz. Bu kapsamda 77 kilometrelik kanalizasyon hattını ilçemize kazandırdık. Bu yatırımın toplam bedeli 25 milyon liradır. Yine ilçemiz için yağmursuyu alanında da önemli çalışmaları hayata geçirdik. 2,6 milyon liralık yatırımla Pamukovamıza 10 kilometrelik yağmursuyu hattı inşa ettik. Bu iki başlıkta çalışmaların sonlandığı yerlerde ise derhal asfalt atağı başlattık. Etaplar halinde asfalt serim çalışmalarını hayata geçirdik” diye konuştu.

 

50 yıl için

Toçoğlu, “İlçemize 3 yeni içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Temiz ve sağlıklı su konusunda 16 ilçemizin tamamında olduğu gibi Pamukova’da da çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bildiğiniz gibi ilçemize içmesuyu hattı inşa ediyoruz. 82 kilometrelik entegre bir hat bu. Bu çalışmanın şuanda 53 kilometrelik kısmı tamamlandı. Yine içmesuyunda da çalışmaların sonlandığı arterlerde asfalt çalışmalarını başlattık. Diğer alanlarda da asfaltla ilgili gerekli adımları atacağız. Pamukova’nın bugünü için değil; gelecek 50 yılı için gereken ne varsa yapıyoruz. Altyapıda güçlenen ilçemizi üstyapıdaki diğer birçok projemizle geleceğe hazırlıyoruz” dedi.

 

Sabır bekliyoruz

Başkan Toçoğlu açıklamalarının devamında ise şunları söyledi; “Pamukova’da asfalt konusundaki beklentilerin farkındayız. Burada bir program izlendiğini tekrarlamalıyım. İçmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyunda işlemlerin tamamlandığı alanlarda gerekli adımları atıyoruz. Artık sona çok yakınız. Hemşerilerimizden biraz daha sabır bekliyoruz. Asfalt atağının ardından Pamukova’nın çehresi sil baştan değişmiş olacak. Büyükşehir Belediyemizin güçlü hizmet eliyle Pamukova’nın yarınlarını beraberce inşa etmeyi sürdüreceğiz.”

 

Başkana teşekkür

Pamukova’da gerçekleştirilen çalışmalardan ötürü Başkan Toçoğlu’na teşekkür eden Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser ise, “Sayın Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun ifade ettiği gibi; güzel Pamukovamızda kanalizasyon, yağmursuyu ve içmesuyu konularında önemli hizmetler yapıldı. İnşallah asfalt konusunda da güzel gelişmeler yaşanacak. Pamukova Büyükşehir’in güçlü destekleriyle daha da güzelleşiyor. Beraberce çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah Pamukovamızı çok daha güzel bekliyor” şeklinde konuştu.

29 Haziran 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 553 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ