Günün Tarihi:22 Ocak 2019

 

 

Yeni mühendisler kep attı!


Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni SAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Katılım

Törene, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Prof. Dr. Musa Eken, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Atilla Arkan, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, çeşitli kuruluşların temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 

Ailenin parçası

Mühendislik Fakültesi’nin Sakarya Üniversitesi’nin ilk fakültesi olduğunu belirten Rektör Elmas, “İş hayatına atıldığınızda da göreceksiniz. Sakarya Üniversitesi mezunları her alanda karşınıza çıkacak. Sizlerde bu ailenin bir parçasısınız. Yolunuzda, bahtınızda açık olsun. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

 

950 mühendis

Bu sene 8 bölümden mezun olan 950 genç mühendis ile Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunlarının sayısının 17 bin 340’a ulaştığını belirten SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, “Burada bulunan tüm genç mühendislerimizi gönülden kutluyorum. Öğrencilerimiz yoğun bir disiplinle çalışarak bugünlere ulaştı. Sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil, ülkemiz ve insanlık içinde çalışmak ve başarılı olmak zorundasınız” dedi.

 

Yüzünüz gülsün

Mesleğinizi hakkıyla en iyi şekilde icra etmeleri konusunda mezun öğrencilere tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Torkul, “Kendinizi geliştirerek, bilgiyi tecrübe hamurunda yoğurmalısınız. Sizleri bugüne yetiştiren ailenizi, ülkenizi ve üniversitenizi unutmamanız temennisi ile hepinize üstün başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız ve talihiniz açık olsun. Yüzünüz hep gülsün” ifadelerini kullandı.

 

Plaketleri

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaketleri, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Rektör Yardımcıları, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul ve Mühendislik Fakültesi akademisyenleri tarafından takdim edildi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı okul birincisi Malik Akyüz duygu ve düşüncelerini törene katılanlar ile paylaştı.  Tören, Mühendislik Fakültesi öğrencilerin keplerini fırlatması ile sona erdi.

2 Temmuz 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 867 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın