Günün Tarihi:17 Temmuz 2019

76 mezunları anıları tazeledi


Akyazı Lisesi’nin 76 mezunları yedinci kez bir araya gelerek unutulmaz bir gün geçirdiler.

Geleneksel

Aralarında MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Dr. Yaşar Yılmaz’ın da bulunduğu  Akyazı Lisesinden 1976 yılında mezun olan ve aynı sıraları paylaşan bugünün büyükleri o günlerin öğrencileri her yıl geleneksel olarak düzenledikleri buluşmalarının 7.sini dün Batakköy mahallesindeki semazen tesislerinde gerçekleştirdiler.

 

Duygusallık

Sabah saatlerinden itibaren tesiste toplanan 76 mezunu liseliler, ilk önce hep birlikte  sabah kahvaltısı yaptılar. Kahvaltıda geçen bir yıl içinde yaşananları yad ettiler. Okulun o zamanki öğretmenlerinden bazıları ile telefon aracılığı ile duygusal görüşmeler yapıldı. Anılar tazelendi.

 

İlk defa

Sayıları 90 olan 76 mezunlarının yaklaşık elli tanesi bu yılki buluşmaya katıldı. İşleri dolayısı ile buluşmaya katılamayanlar da mesajları ile toplantıya katkı verdiler. Buluşmaya bu yıl ilk defa katılan arkadaşların karşılaşmaları bir başka oldu.

 

Gelecek yıl

Geleneksel buluşmanın ev sahibi Maarif Müfettişi İdris Düzcan, işleri dolayısı ile davete katılamayan öğretmenlerinin ve arkadaşlarının selamını ileterek, katılan herkese teşekkür etti. Gelecek yılki buluşmanın 2 Temmuz 2017 tarihinde tekrar Semazende olacağı fikrinde birleşildi. Akşam saatlerine kadar süren liselilerin buluşmasına Akbalık güreşleri dolayısıyla Belediye Başkanı Hasan Akcan katılamazken, kısa süre de olsa Milletvekili Zihni Açba da katıldı. 

12 Temmuz 2016 , Salı Bu haber toplam 1101 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama