Günün Tarihi:23 Mayıs 2018

 

 

Bakkal vergi barışı istiyor


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, her geçen gün artan zincir mağazalar ve AVM’lerin başta bakkal, bayi esnafı olmak üzere küçük esnafa darbe vurmaya devam ettiğini, hükümet tarafından yapılan düzenlemelerin sevindirici olmasına

Prim borçları

Başkan Akdardağan, hükümet tarafından esnafa yönelik yapılan çalışmalarla moral bulduklarını, bayram öncesi açıklanan teşvik paketiyle sevindiklerini söyleyerek, “Primini düzenli yatıran ve SGK'ya prim borcu olmayan Bağ- Kur'lu esnafımız bu teşvik kapsamına alınacak. Asgari ücret düzeyinden prim ödeyen esnafımız prim miktarı 568,22 liradan 485,8 liraya düşecek. Böylece Bağ-Kur'lu esnafımızın cebinde ayda 82,35 lira para kalacak. Bu sevindirici bir gelişmedir” dedi.

 

Siftahsız kapatıyor

Başkan Akdardağan yurt dışından getirilmek istenen varlıklar için uygulanacak vergi barışının hemen yurt içinde de uygulanması gerektiğini hatırlatarak, “Esnafımızın rekabet koşulları nedeniyle zor günler yaşıyor, siftahsız dükkan kapatıyor. Her geçen gün artan AVM’ler ve zincir mağazalar nedeniyle borcunu ödeyemez hale gelen esnafımız yapılacak vergi barışı düzenlemesiyle rahatlayacaktır” dedi.

 

Moral olacak

Akdardağan, “Sosyal güvenlik primi ve vergisini ödeyemeyen küçük esnafımıza yapılacak vergi düzenlemesi hem piyasaları hareketlendirecek, hem de esnafımıza moral olacaktır. Bu hafta TBMM’de bazı düzenlemelerin olacağı ve müjdelerin açıklanacağını duyduk. Bakkal ve bayi esnafı olarak açıklanacak müjdeleri şimdiden heyecan içerisinde bekliyoruz” diye konuştu.

13 Temmuz 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 553 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ