Günün Tarihi:20 Mart 2019

Başsavcılıktan açıklama


Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi kapsamında işletilen hukuki süreçte görev alan herkesin, hukuka ve adalete uygun hareket ettiğini belirtti.

Ercan, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz Cuma gecesi bir kısım asker şahısların İstanbul ve Ankara'daki bazı askeri ve emniyet kurumları önünde konuşlanarak darbeye teşebbüs ettiği yönündeki bilgiler doğrultusunda, Sakarya ilinde de aynı eylemlerin olacağı bilgisinin edinildiğini aktardı.

 

Aynı gün darbeye teşebbüs edenler arasında adı geçenler hakkında Türk Ceza Kanununun 309, 311, 312 ve 313. maddeleri uyarınca resen soruşturma başlatıldığını kaydeden Ercan, "Talimatlar doğrultusunda gözaltı işlemleri uygulanmış, halen Cumhuriyet Başsavcısı, Başsavcı, Başsavcı Vekilleri ve görevlendirilen Cumhuriyet Savcıları tarafından hukuk çerçevesinde titizlikle sürdürülmektedir" ifadesini kullandı. 

 

Ercan, soruşturma kapsamında gözaltına alınanların, adalete gönül vermiş kamu görevlileri ve şanlı devletin teminatı altında olduğunu, aksine davrananlar hakkında da gerekli işlemlerin yapılacağını vurgulayarak, şu ifadelere yer verdi:

 

"Hukuka, vatana, millete sadakatle hizmet eden cumhuriyet savcılarımız, hakimlerimiz, emniyet görevlilerimiz, hainlerle iş birliği yapmayan şerefli ordu mensuplarımız ve adliye personelimiz soruşturmalarımızda görev almış olup, işlemleri gerçekleştiren herkes hukuka ve adalete uygun şekilde davranmaktadır." 

17 Temmuz 2016 , Pazar Bu haber toplam 698 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın