Günün Tarihi:20 Şubat 2019

‘Yılmak yok’


15 Temmuz gecesi itibariyle hem şehir merkezinde, hem de ilçe merkezlerinde binlerce vatandaş dövizler ve sloganlar eşliğinde darbeye tepkilerini gösteriyor. Hain saldırının 9ncu akşamında Hendek Meydanı’nda da binlerce insan toplandı.

‘Dik duruş’

Gerçekleştirilen miting programının ilk konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, “Milletçe yaşamış olduğumuz o ihanet gecesini Rabbim bizlere bir daha yaşatmasın. Milletçe vermiş olduğumuz mücadelenin yanında Hendek’te göstermiş olduğunuz dik duruş için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Buraya gelip bizlerle beraber olan tüm protokol üyelerimize sizlerin adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Hamdolsun sizlerin sayesinde bu millete darbe yapılamayacağını gösterdik. Tüm dünyaya milletimizin gücünü gösterdik. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin” diye konuştu.

Demokrasi bayramı

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Sizler bu vatanın öz evlatlarısınız. Bir daha demokrasiye darbe vurulamayacağını gösterdiniz. Asker kılığına girmiş teröristler bir daha böyle bir girişime kalkışamayacaklardır. 15 Temmuz itibariyle meydanları doldurarak vermiş olduğunuz destek adına şükranlarımızı sunuyorum” derken; Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık, “Öncelikle göstermiş olduğunuz bu kahramanlık adına sizlere teşekkür ediyorum. Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Hendek halkı da destan yazmıştır. Bundan böyle 15 Temmuz demokrasi bayramı olarak kutlanacaktır” şeklinde konuştu. AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “15 Temmuz’dan itibaren meydanlardasınız. Bu meydanları sevgi, merhamet ve sadakatiniz ile doldurdunuz. Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Sürecek

Başkan Zeki Toçoğlu, “9 gecedir demokrasimiz, namusumuz, insani ve İslami değerlerimiz, seçilmiş hükümetimiz için bu meydanları dolduran ve direnişe devam eden Hendekli kardeşlerim sizlerden Allah razı olsun. Ülkenin belli noktalarına yerleştirdiğin uşaklarınla bu milletin iradesine el koyamazsın. Öyle yağma yok. Eğer kafanı kaldırırsan işte Hendekliler kafanı böyle ezer. Artık tüfeğin rengini görüp de kaçan lider yok. Artık Recep Tayyip Erdoğan gibi milletin adamı var. Onun arkasında milyonlarca insanımız var. Sakaryalılar var. Hendekliler var. 15 Temmuz gecesi başlattığımız bu direnişimiz Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Hadi evlerinize dönebilirsiniz’ talimatı gelene kadar devam edecektir” ifadelerini kullandı.

‘Ortası yok’

Başkan Toçoğlu, “Böyle olaylar ülkemizin, coğrafyamızın kaderi haline geldi. Ne zaman kafayı kaldırsak, gelişmiş ülkelerle yarışa girsek başımıza üşüşüyorlar. 17-25 Aralık olaylarından sonra şimdi de devletin içine soktukları hainler vasıtasıyla bir gecede tepemize binmeye kalktılar. Hamdolsun sizin bu iradeniz, dik duruşunuz hepsini geriye çevirdi. Yılmak yok. Arkadaşlar şunu da unutmamak gerekir; darbenin ortası yoktur. Ya darbecisinizdir ya da değil. Sadece darbeci hainler değil, bu darbeye sempati duyanlar da düşmanımızdır” diye konuştu.

25 Temmuz 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 686 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın